SLEDUJTE NÁS

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
  • icons8-discord-500

SME TU PRE VÁS

Projekt The Selection- New generation je našim duševným vlastníctvom. Za tvorbou obsahu sa nachádajú hodiny práce. Preto prosíme, aby ste obsah bez nášho vedomia nekopírovali. V prípade záujmu použitia obsahu, nás prosím kontaktujete- vieme sa dohodnúť. Ide o textové RPG

Charakteristika

postáv

Zamestnanci paláca

 

Zamestnanci paláca sa riadia určitými pravidlami. Môžu mimo pracovných hodín navštevovať mesto a miestnosti paláca. Môžu navštevovať spoločenské akcie v rámci svojho voľného času, ak je akcia určená aj pre zamestnancov paláca. Pokiaľ na takejto akcií pracujú, nesmú sa zúčastniť tancov, nesmú jesť občerstvenie či nadväzovať dlhšiu komunikáciu s hosťami akcie. V žiadnom prípade im nie je dovolené nadväzovať romantické vzťahy s účastníčkami/ účastníkmi selekcie. Nemali by ich nadväzovať ani so zahraničnými hosťami- to je však už ich osobné rozhodnutie.

Komorník/ Komorná 

K tomuto povolaniu sa môžete dostať len ako člen najnižšej kasty. Ide o zamestnanie, kde má zvyčajne daná osoba pridelené miesto pôsobenia.  Niektorí sú pridelený priamo k nejakej osobe, či už z kráľovskej rodiny, zahraničných hostí alebo selekcie. Zvyčajne je jednej osobe pridelených viacero komorníkov/ komorných a zvyčajne rovnakého pohlavia. Je pravidlom, že účastníčka selekcie dostane po svojom príchode pridelené tri komorné, účastník zas komorníkov. Samozrejme, niektorý pracujú na viac všeobecných pozíciách, pomáhajú pripravovať plesy, pracujú v kuchyni či majú na starosti iné spoločné priestory. Ich úlohou je slúžiť každému, kto je nad nimi nadriadený (zvyčajne každý, kto nie je zamestnancom paláca) Mali by dodržiavať základy etikety, prehovoriť až po výzve, zdržovať sa skôr v úzadí. 

Spoločenský dôležité postavy. 

 

Ide o také postavy, ktoré sú dôležité pre politické zámery či momentálne dianie v krajine. Zvyčajne ide o ľudí, ktorý sú v častom styku s kráľovskou rodinou, nie však nutne ak ich podriadený. Skôr ako potencionálny spojenci, priatelia alebo v prípade selekcie potencionálny partneri. Podliehajú väčšine zákonov rovnako ako všetci ostatný, môžu i nich však byť nejaké výnimky či práve naopak tvrdšie pravidlá ako na iných. Ich účasť na akciách je očakávaná, no nie povinná, môžu konverzáciu naviazať s hocikým len chcú. 

Zahraničný hostia 

Kráľ, kráľovná, princ, princezná alebo len vyslanec krajiny, zvaný diplomat- hocikto z nich môže prísť na diplomatickú návštevu do krajiny. Či už si chce užiť zábavu, alebo rokovať o dôležitých veciach- V období selekcie sú diplomatické návštevy veľmi bežné, nakoľko sú ľudia z rôznych krajín na to, ako to prebieha a hlavne aby sami boli pri zrode novej kráľovnej. Aj títo hostia, musia ctiť zákony krajiny, ale kastový systém sa na nich nevzťahuje a ani porušenie zákona nemusí byť rovnaké, ako by bolo pri iných občanoch krajiny. Porušenie zákona či vykonanie niečoho vysoko nevhodného na území hosťovskej krajiny však môže vyvŕšiť do silných politickým sporov či dokonca aj k vojne. Nie nadarmo sa hovorí, že s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť. A vo svete krehkých politických vzťahov to platí dva krát toľko.

Postavy žijúce mimo palác 

 

Illeá je obrovská krajina, plná ľudí, rôznych kást, veku či povolania. Angeles ako hlavne mesto krajiny sa patrí medzi najväčšie metropoly krajiny a ročne tadeto prejdú milióny ľudí. Niektorý hľadajú pracovné ponuky, iný zas prišli za zábavou. No vždy sú tu obyvatelia mesta, ktorý tu pracujú, či žijú od narodenia alebo len pár mesiacov. Miest kde sa zamestnať je veľa, miest kde sa zabaviť snáď ešte viac. Ale pozor! V tak veľkom meste je aj veľa zlých cestičiek, po ktorých sa možno vydať. 

Obyvatelia mesta 

Obyvatelia mesta sa do paláca len tak ľahko nedostanú- možno len počas návštevných hodín do priestorov otvorených pre verejnosť. Alebo v prípade, že ich niekto z paláca pozve dnu- To nemusí byť tak ťažké, pretože síce bežný obyvateľ do paláca nepríde, mnohý členovia kráľovskej rodiny či iný dôležitý ľudia do mesta bežne zablúdia. A na mieste, kde ich tak nezväzuje etika sa kontakty navesujú veľmi ľahko. Možno si každý týždeň neoblečiete plesovú robu, ale môžete si užiť v klube alebo len tak si zájsť na počúvanie poézie do blízkej kaviarne. A to si mnohí z paláca len tak nemôžu dovoliť. 

"Pamätaj, vojny, dohody, dokonca celé štáty vznikajú a zanikajú. Tvoj život však patrí len tebe, je jedinečný a požehnaný, a preto by si ho mala prežiť s človekom, ktorý ti to bude pripomínať každučkú sekundu až do konca života."

-Kiera Kass, Koruna-