Dami Edo

Princezná

Nová Ázia

Abraka dabra

Kasta: /

Vek: 7

 

Dátum narodenia: 2.8

Znamenie zverokruhu: Lev

Výška: 116 cm

Váha: 34 kg


Obľúbená farba: Růžová, zlatá, žltá

FC: Goo Sarang

Vlastnosti postavy: Spoločenská, veselá, rozmaznaná, energická, majetenícka

Charakteristika

Dami je obrazom svojej mami. Minimálne to často počuje od babky. Nezaprú sa v nej samozrejme nejaké znaky jej oca a možno časom budú viac výrazne ako teraz. To sú však detaily ktoré sú úplne nepodstatné. Dami je krásna ako bábika. Jej detská pokožka je jemná, zdravá a bledá po jej mame. Niekde počula, že má krásne symetrickú tvár, ale úprimne nevie čo to znamená. Ale to jej nebráni v tom, aby sa s tým chválila. Ale čo ma na sebe najradšej ? Sú jej dlhé hnedé vlasy. Môže si ich zaplietať, môže si ich vlniť alebo nechať tak. Má rada ak jej ich niekto češe. A to už od veľmi malého veku to bolo niečo, čo ju mohlo upokojiť. Je to princezná, takže štýlovejšie dieťa nenájdete. A možno aj viac rozmaznané. Ona sama sa nevníma ako rozmaznaná, ale je pravda, že nemá moc veľkú trpezlivosť, keď jej niekto niečo odopiera. Napríklad pozornosť. Je ockove dievčatko, čiže keby sa mohla tak sa v jeho pozornosti aj kúpe. Je voči nemu pomerne majetnícka. Nikdy sa jej nestalo aby ju uprednostnil pre niekým alebo niečím- alebo minimálne o tom nevie a tým pádom jej príde taká možnosť ako nepredstaviteľná. Inak je to veľmi energické dieťa, je rada v pohybe. Rada si tancuje alebo skúša nové šaty. Ale zároveň vyrastá na jednom z najtradičnejších dvorov na svete. Ak jej niekto povie že musí byť pokojná a nehybná, tak sa premení na bábiku z porcelánu. Miluje zvieratká- dúfa že tento rok pod stromček dostane šteniatko. Je to sociálne dieťa- rada stretáva ľudí a trávi s nimi čas. Stačí jej medzi nimi aj ticho sedieť. Väčšinu svojich slov si necháva pre ocka alebo k večerným modlitbám keď sa rozpráva s mamou. Verí, že je princezná sveta a len málokto má tu silu jej povedať, že nie.

Minulosť

Dami je dieťa ktoré sa narodilo do romantického príbehu dvoch ľudí s tragickým koncom. Za svoj krátky život ju postihla jedna z najťažších vecí, aké môžu dievča postihnúť- Prišla o mamu. Ked sa tak stalo plakala. V noci hľadala jej blízkosť a cez deň hľadala jej hlas. Lenže v detských rokocho to bolo dávno. Pomaly sa to z jej hlavy vytráca rovnako ako spomienky na prvé hračky. Samozrejme nechce na mamu zabudnúť. Lenže čas je voči detskej mysli moc veľký nepriateľ. A ocka nechce zaťažovať otázkami, pretože má potom pocit že je smutný. Takže sa snaží mu priniesť len radosť a úsmev. Samozrejme- Jej mama je v nebíčku a stretne sa ňou až keď raz bude stará a príde správny čas. Ale zároveň si plne neuvedomuje čo to znamená nemať mamu.  Neviem o čo všetko prichádza a nevie čo smrť ako taká reálne predstavuje. Ma koniec koncov svojho ocka, jeho sestru a celý kráľovský dvor. Smrť jej nie je známa (alebo si ju nepamätá) a je princezná. Tým pádom jej tak trochu patrí celý svet. Alebo si to aspoň sama myslí. V škole nesedí dva krát rada, ale je rada chválená, takže robí čo môže. Ich dvor je plný tradícii, ktoré ju vždy fascinovali, zatiaľ sa nimi určite necity viazaná. Nevie ako sa stáva k tomu, že by mala mať novú mamu. Jej ocko je len jej. A jej starká hovorí, že mama je len jedna. No pár jej kamarátiek ktoré ma na dvore majú viac ako jednu mamu. Skôr sa jej nepáči deliť sa ocka. Preto sa jej vôbec nepáči, že ona musela ostať doma. A nakoniec- je to princezná. Čo chce, to dostane. Alebo si to vyplače. Jej zámerom nie je ,,testovať“ alebo niečo novú mamu. Skôr nechce byť preč do svojho ocka a tety. Takže si ide podmaniť ďalší kus sveta, ktorý jej patrí.

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram