Fábián Antal

Princ

Maďarsko

If only you know how little I really know about the things that matter.

Kasta: /

Vek: 18

 

Dátum narodenia: 27.9.

Znamenie zverokruhu: Váhy

Výška: 182 cm

Váha: 70 kg


Obľúbená farba: Žltá, zlatá, modrá

FC: Timothé Chalamet

Vlastnosti postavy:  Priateľský, nekonfliktný, flegmatický, nezávislý, starostlivý, inteligentný, analytický

Charakteristika

Najmladšie dieťa kráľa Apolla a jeho ženy bolo dobré a sladké ako med. Vždy sa poslušne hlásilo, nevystrájalo a robilo to, čo sa patrí s veľmi radostným a optimistickým prístupom k životu. Nikto by nepovedal, že je súčasťou rodiny, keby sa na svojich súrodencov tak väčšmi nepodobal vzhľadom. Dlhšie tmavohnedé kučeravé vlasy mu padali do čela, pretože bol háklivý na zmenu a len s ťažkosťami sa nechal niekedy ostrihať. Na veľa sa nátlaku jeho matky vždy podvolil, no chcelo to veľa doprosovania. Chodilo to tak stále, keď sa niečo malo meniť. Najprv o tom ani nechcel počuť, no nakoniec to už nevládal počúvať z každej strany a tak popustil zo svojej tvrdohlavosti a nechal veci nech sa dejú. V detstve to bolo horšie, teraz, keď je už skoro dospelý sa jeho akceptovanie nevyhnutných zmien mierne vylepšilo.
Okrem tmavohnedých vlasov, si zachoval typické antalovské črty. Výrazné rysy tváre, užší hranatý nos, menšie no pomerne plné pery a vysokú, štíhlu postavu. Na rozdiel od Henrika, jeho postava nebola vyslovene charakteristikou mužského ideálu. Netrávil dni cvičením, keďže prosté dvíhanie ťažkého kovu v protismere gravitácie ho nikdy nijak nenadchlo, uspokojil sa so svojim chudým, šľachovitým telom. Koniec koncov, on nikdy nebol na predvádzanie sa a pútanie pohľadov tak ako jeho brat. Nepotreboval svalmi nikoho ohurovať. Zato čím na seba Fábián dokázal strhnúť pozornosť, bolo je šatstvo. Nenosil obleky a formálne oblečenie ako zvyšok mužského osadenia v jeho rodine. Aby ste si o ňom nemysleli, že je úplne nudný a nezaujímavý. Fábián mal celkom v obľube výstredné vzory a strihy. Nosil látky, ktoré nekričali hneď z prvej, že je to typické mužské oblečenie. Viac sa prikláňal k androgýnnemu vzhľadu a pokrokovému zmýšľaniu, že oblečenie nemá pohlavie a make-up je pre každého, komu sa páči. Preto ho občas môžete zahliadnuť s čiernou linkou okolo očí. Tak isto ako jeho vzhľad nie je presne zaškatuľkovaný, ani jeho orientácia sa nedá presne definovať. Sám sa gayom nenazýva, pretože sa tak necíti. Viac preferuje dievčatá, no z času na čas sa pristihol ako sa obzerá za nejakým chalanom. Vzhľad v tomto nezohrával nikdy uňho príliš veľkú rolu. Čo ho vedelo zvábiť bola inteligenčná úroveň druhého jedinca. Mal rád dlhé a hĺbavé rozhovory o hocičom. Rád sa niečomu novému priučil a tak isto rád niečomu novému priučil druhých. Aby sa však nepreťažil, jeho vyrovnávacím mechanizmom sa stali videohry, do ktorých keď sa zažerie, vie nad nimi stráviť aj celý deň. Jeho fantázia je pomerne veľká a to mu dovoľuje odstrihnúť sa od reálneho sveta a ponoriť sa do sveta hry, ktorú práve hrá. Keď ju následne vypne, nemá problém okamžite prepnúť gombíkom a je to opäť ten starý známy Fábián, ktorého rozhodnutia sú založené na racionálnych argumentoch. Netreba si o ňom ale myslieť, že je ako chladný stroj. Jeho zmysel pre humor je síce trochu divný a obľubuje najmä tie suché, akože inteligentné vtipy, ktorým nikto nechápe. Zato on sa na nich dokáže aj udusiť smiechom. Vôbec nemá problém ani s tým, že sa zväčša smeje len on sám. Neprekáža mu byť tým divným. Na inakosť je zvyknutý už od svojho narodenia. Často sa totižto stalo, že jeho pohyby a slová neboli tradičným odzrkadlením toho, kým mal byť. Jeho tanečné schopnosti sú priemerné a tie komunikačné, síce pozná všetky zdvorilostné frázy a spôsoby, občas sa stalo, že sa jednoducho pozabudol. Opäť, nebol ako jeho brat, ktorý úplne kašlal na to čo sa patrí. Fábián sa aspoň snažil. Vždy mu šlo len o to, byť tou najlepšou verziou seba samého, prioritne v tým oblastiach ktoré ho bavili a zaujímali.

Minulosť

Najprv bol Henrik. Potom sa Antalovcom narodila jeho staršia sestra Kiara. A teraz tu bol on – Fábián Antal. Najmladší syn Apolla Antala a princ Maďarska. Nebol dedič trónu, nezastával diplomatické funkcie, v podstate nebol nič, len princ. Ako od najmladšieho z trochu detí sa po ňom teda nič svetoborné nevyžadovalo, len dobré správanie a vzorové prezentovanie rodiny na verejnosti. S tým teda Fábián nemal žiadny problém. Nebol ako jeho súrodenci. Aj napriek ich malému vekovému rozdielu si s nimi nebol nikdy nijak extra blízky a netrávil s nimi ani toľko času. Henrik mal svoje zábavky a Kiara sa hrala s bábikami. Nie, že by Fábián mal niečo proti bábikám, jeho však nelákali tak, ako jeho sestru. Jeho bavili knižky a bavilo ho učiť sa. Už ako malého ho mali problém odtrhnúť od knihy a prinútiť ho ísť sa hrať normálne s jeho súrodencami. Občas to bolo fajn, no občas mu to liezlo na nervy. Nebol extra spoločenské dieťa, veľa kamarátov nemal. Jemu však ani nechýbali. Pri dvoch súrodencoch ako je Henrik a Kiara sa človek len ťažko niekedy cíti osamelo či sám. Doma panoval vždy hurhaj, ktorý neutíchol ani keď vyrástli. K tichej domácnosti nedopomohla ani Fábiánová záľuba v hraní na klavír. Nespieval, nikdy. Iba hral. Rodičia sa ho snažili presvedčiť, že by sa mal venovať aj spevu, to však nikdy nebolo jeho ambíciou. Stačila mu len hra na klavír a neskôr skladanie hudby.
Človek by čakal, že aspoň keď sa dostane do puberty, z chlapca sa stane niečo podobné ako je jeho brat. To sa ale nestalo. Henrik na Fábiána nemal žiadny vplyv, čomu sa celá rodina divila. Ten chlapec vždy uvažoval sám za seba a nenechal si nahuckať nič. Kým Henrik a Kiara vymetali maďarské kluby a zapĺňali fotkami obálky magazínov, Fábián sedel doma a hral videohry. Ak by sa Fábián neponášal vzhľadom na svojich súrodencov tak väčšmi, ľudia by kolovali dohady o tom, že si ho kráľ s kráľovnou adoptovali, lebo správaním do ich rodiny vôbec nezapadal. On však zapadal až veľmi dobre, zo všetkých Apollových detí sa naňho svojím správaním podobal najviac. Fábián sa rodičom nevymykal spod kontroly, poslúchal ich na slovo, bolo to dobré a poslušné dieťa, zodpovedné, ktoré sa krajine venovalo najviac. Občas si Apollo dokonca želal, aby bol Fábián najstarším a mohol sadnúť na trón. Takto mu nezostávalo nič iné, než len dúfať, že Henrik zmúdrie a zoberie si príklad z jeho mladšieho brata.
Čo sa týkalo Fábiána a jeho vyrastania v Grécku, rodičia ho posielali k jeho tete spolu s jeho súrodencami. Nikdy ho nevynechávali len preto, že by bol najmladším. Ak už niekam išli, museli ísť všetci traja, aby si náhodou nezávideli. Preto Fábián, tak ako jeho súrodenci hovorí plynulo okrem angličtiny aj gréčtinou. Čas v Grécku však trávil skoro rovnako ako doma v Maďarsku – s hlavou zaborenou v knihách, pričom aj keď svoj zrak od nich odtrhol, venoval ho jedine Alexis. Antonia trávila všetok čas s Henrikom a on nemal veľmi chuť sa namočiť do problém, ktorým sa tí dvaja obzvlášť nedokázali vyhnúť. Jeho šálkou kávy bola skôr Anotoniina a Mikaelova sestra Alexis, ktorá rovnako ako Fábián bola viac spokojná, keď mohla zostať doma a oni ju nenamočili do žiadnej šlamastiky. V tom si rozumeli. No a nakoniec si ich zaškatuľkovali ako tých dvoch nudných a prestali ich s nimi aj niekam volať, čo teda opäť ani jednému z nich vôbec nevadilo.  Avšak na rozdiel od nej, jeho rodičia poslali Fábiána do Illey spolu s jeho súrodencami. Dobre, lepšie povedané je, že mu len nebránili ísť. Fábiánové ambície sa nekončili na tróne, jeho ambície boli vo vzdelaní a dobročinných akciách. Na to bol väčší potenciál v Illey než v Maďarsku. Dúfal, že týmto zájazdom bude mať možnosť nabrať nové vedomosti a skúsenosti, ktoré by potom v týchto ohľadoch vedel zužitkovať.

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram