Gwendoline Dahmer 

Zdravotná sestra

Whites

Morning will come, it has no choice.

Kasta: Siedma

Vek: 20

 

Dátum narodenia: 1.5.

Znamenie zverokruhu: Býk

Výška: 175 cm

Váha: 86 kg


Obľúbená farba: Čierna, modrá

FC: Ashley Graham

Vlastnosti postavy: Zodpovedná, usilovná, empatická, usmievavá, náladová, precitlivená

Charakteristika

Gwendoline je usmievavé, takmer vždy veselé dievča. Má plnoštíhlu postavu, ktorú by však niektorý určite s radosťou označili za tučnú. Ona sama sa však za tučnú nepovažuje. Už od mala bola bacuľatým dieťaťom, aj keď jedávala normálne. Často sa zvykne smiať, že priberá aj zo vzduchu, ktorý vdychuje a v hĺbke svojej dušičky verí, že to tak skutočne aj je, inak si to vysvetliť nevie. Nie je však ten typ, čo by sa trýznil hladovaním. S tým ako vyzerá je spokojná a vďaka tomu, že jej nikdy nedal nikto z rodiny pocítiť, že nevyzerá dobre, tak sa naučila ignorovať nepríjemné pohľady a komentáre cudzích ľudí. I keď by ju mohol niekto považovať za tichú a ustráchanú, opak je pravdou. Gwen zbožňuje spoločnosť a kontakt s ľuďmi, pretože pochádza z pomerne veľkej rodiny. Vie sa uskromniť aj podeliť, obetovať sa pre druhých a byť im oporou. No jej hlas nie je tichý, keď sa jej niečo nepáči, vie sa ozvať a aj si poriadne pokričať. Väčšinu času sa však snaží ovládať, čomu ju naučila najmä práca v nemocnici. Keď musí, pred ľuďmi vie dobre skrývať svoje pocity a usmievať sa aj cez bolesť. No je to pre ňu neskutočne vyčerpávajúce a keď je konečne sama, musí sa z toho poriadne vyplakať a vyspať. Občas býva náladová a zvlášť, keď je toho na ňu moc, tak má tendencie byť protivnou. Jej najväčšou túžbou je usadiť, mať dobrého manžela a kopu rozkošných detičiek. Síce má ešte len dvadsať, ale cíti sa, ako keby jej už tikali biologické hodiny. Gwenie rada chodí na prechádzky a vždy keď mala voľno v nemocnici, tak využila túto príležitosť na to, aby mohla stráviť deň v prírode. I keď vládne vo Whites takmer nepretržitá zima, jej to nevadí. Naučila sa zbožňovať zasnežené kopce, zamrznuté jazerá, chladné rána aj snehové fujavice. Jej ďalšou záľubou je varenie, od svojej mami sa naučila aj z mála vyčariť chutné jedlo. V poslednej dobe nespoznáva dievča, ktoré vidí v zrkadle. Má pocit, že za posledných niekoľko mesiacov neskutočne zostarla. Podarilo sa jej schudnúť, no mátajú ju zlé sny a neustále obavy, ktorých sa nevie zbaviť. Je strhaná a pociťuje neskutočný smútok v duši. Dúfa, že sa zasa dá jej život do poriadku a Selekcia jej nespôsobí ešte väčší zmätok v duši, než už tam má.

Minulosť

Gwenie sa narodila do chudobnej rodiny v chladnom a tak trochu zabudnutom kúte Illei. V tomto zapadákove, kde takpovediac nič nie je, viedla celkom pokojný a šťastný život. Narodila sa ako tretie dieťa a jednou z jej prvých spomienok je, ako so svojimi staršími súrodencami Leonardom a Catherine stavajú snehuliakov. V tomto duchu sa niesla značná časť jej života. Zatiaľ čo jej rodičia a starý rodičia z otcovej strany boli v práci, tak oni sa spoločne hrávali a vymýšľali a navzájom na seba dávali pozor. Neskôr k ním pribudol ešte bráška Casper a ich dom sa stal viac než preplneným. Otcova strana rodiny sa venuje rybolovu, preto nikdy nemali toho veľa, no vždy s peniazmi vystačili tak, aby viedli normálny a slušný život. Gwen si hrozne priala byť zdravotnou sestrou, no jej rodina si nemohla dovoliť, aby išla študovať na zdravotnícku školu. Jej sklamanie netrvalo však dlho, pretože jej všetky výdavky spojené so školou zaplatili starý rodičia z maminej strany, ktorý pochádzajú z tretej kasty. Kvôli štúdiu prechodne bývala v provincii Yukon, no o to radšej sa po štúdiu vrátila do svojho rodného kraja. Prácu našla v miestnej nemocnici, ktorá síce neoplýva krásou a najmodernejším vybavením, ale aspoň je a za to sú všetci šťastní. Starší brat jej odišiel na vojenskú akadémiu, sestra sa jej vydala a tiež sa odsťahovala, až nakoniec ostala len ona s bratom. Ani to však netrvalo dlho. V poslednej dobe jej rodinu sprevádza jedno nešťastie za druhým. Všetko sa to začalo úmrtím jej milovanej babičky, ktorá bola pre ňu veľkým vzorom a vždy ju vo všetkom podporovala. Len o pár týždňov na to zomrel aj jej brat Casper, keď sa pri jednom z výlovov strhla búrka a on sa nešťastne utopil. Jej mama v tej dobe znova tehotná to psychicky neuniesla a od žiaľu, stresu a šoku potratila. Z veľkej rodiny zostala len hŕstka preživších a tichý dom plný smútku. Ťaživá atmosféra bola pre Gwendoline príliš, nemohla sa viac pozerať na rozbitú rodinu. Trhalo jej srdce vidieť ich takto a preto sa rozhodla prihlásiť do Selekcie, ktorú považovala za vyslobodenie z tohto večne ponurého a ešte viac mrazivého kraja. Je sklamaná sama zo seba, že nezvládla situáciu doma a takto zbabelo utiekla.

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram