Jeanette Océane Charley

Študentka

Baffin

Kasta: Štvrtá

Vek: 23    Dátum narodenia: 16.6.

Znamenie zverokruhu: Blíženec

Výška: 172cm    Váha: 53 kg


Obľúbená farba:  Modrá

Vlastnosti postavy:  Klidná, skromná, tvrdohlavá, ochranářská, obětavá, pracovitá, mezi svými veselá, otevřená a lehce praštěná

Univerzita: Technická fakulta, elektrotechnika, 4.

FC: Kira Malou

Help somebody without telling everybody.

Charakteristika

Jeanette rostla do krásy. Její babička vždycky ráda vtipkovala, že jí krásu darovaly pohádkové sudičky. Záplavu dlouhých zlatých vlasů a stejně tak oči barvy jasné polední oblohy zdědila po své mamince. Nikdy se neštítila práce rukama, na venkově se samo nic neudělá. Nemá problém ušpinit se, když to znamená udělat, co je třeba. Její pracovitost a odhodlání pomáhat ji doprovází celý život, ráda lidem pomáhá, a nejen své rodině. Z vystupování před lidmi a vůbec z nějakého většího kontaktu s nimi mívala v dětství strach, nejradši zmizela někde mimo dosah a neřešila. Dnes už takové obavy nemá. Zdaleka už není tak plachá a introvertní jako dřív, dokáže se vystavit stresovým situacím, a přestože to není vždy příjemné, docela je zvládá. Vždycky měla svůj názor, ale většinou s ním čeká, až se jí někdo zeptá. Především je skvělá posluchačka. Umí lidi vyslechnout, svěřují jí své problémy a ona jim pro změnu zvládá poradit. Ráda dodává naději, poskytuje hřejivá objetí a ramena na vyplakání. Má zlaté srdce. Když máte štěstí, je to vaše práce ho taky trochu dávat a pomáhat. Přestože má cit pro povinnost, rodina je na prvním místě. Vždycky. Je ochotná se za svoje blízké bít, a nejen za ně. Mnohokrát už se pro někoho takhle obětovala, a kdyby k tomu došlo, naprosto nerozumně a přesto ochotně by si za někoho odkroutila nepříjemnou záležitost jen proto, že toho někoho miluje. Stačí jen říct. Kdysi měla ve svém okolí lidi, kteří toho občas využívali a zneužívali, ale jí jako by to bylo jedno. Dnes už je v tomhle ohledu chytřejší. Pro své přátele je záchytným lanem, které je drží nohama na zemi, tím náhodným hlasem rozumu. Když se pro něco nadchne, umí být pěkně tvrdohlavá. Miluje poznávání nových věcí, míst a kultur, ale jak se říká, všude dobře, doma nejlépe. Po letech v Angeles stále považuje domek v Baffinu, kde vyrostla, za svůj domov a ráda se tam vrací. Pochází ze severu, miluje všechny možné zimní sporty a jiné aktivity, obecně často tráví volný čas venku. Našla si nejedno zapadlé místečko, kde se občas zašívá. Je natolik zodpovědná, že si pečlivě vybírá, kdy se ztratí, a ještě nikdy neutekla před nějakým problémem. Svoje emoce projevuje většinou tišším způsobem, ale jsou na ní poznat. I když ví, že tím může ostatním ublížit, pokud ji vidí třeba smutnou, její vnitřní upřímnost se zkrátka projeví. Může se snažit tutlat, že ji něco zklamalo, zapírat, ale na očích je to stále vidět.

Minulosť

Jeanette se narodila během poměrně teplého jarního rána. Její máma jí ráda říká, že toho roku přivedla do Baffinu léto – tak moc, jak může být na severu Baffinu léto. Od toho dne jako by její rodině přišlo do života sluníčko. Pojmenovali ji po babičce sestry ženy matčina strýce, která prostě měla jméno, které se Jeanettiným rodičům líbilo. Druhé ji pojí s místem, kousek od kterého stojí její rodný dům. Přestože bydlí za polárním kruhem na samém konci světa, nikdy si nestěžovala ani na zimu, ani na nějakou neúrodnost. Má tam celou rodinu, přátele a taky práci. Ve své rodné provincii chodí ráda do přírody, která je tam vážně nádherná. Kdo by se divil. Bydlí za hranicí mrazu, je tam však vidět množství nekonečných zasněžených luk a hor, tu a tam se objevují lesy. Už jako malý špunt trávila veškerý čas v podstatě jen se třemi lidmi. Jedním byla její starší sestra, druhým její mladší bratr a třetím ona sama. Ve společnosti někoho jiného se objevovala taky, ale většinou to byli přátelé ze školy. Běžně chodívala sama na různé výpravy do přírody, kde se prostě jenom začetla do knížky, přemýšlela u vody nebo vyšplhala na kopec a užívala si výhled. Zmapovala si celé okolí, přesně ví, kam jít, když má takovou nebo makovou náladu. Její rodina to brzy přestala řešit, protože rodiče věděli, že mají zodpovědnou dceru, která se vždycky řádně a včas vrátí. Jak rostla, začínala si uvědomovat, co děje se zde i ve světě. V šestnácti letech, tedy před posledním ročníkem střední školy, nabídla svému strýčkovi, že bude každý den po škole pracovat v jeho továrně, přestože vlastně nemusela nastoupit nikam. Šla tam s tím, že bude dělat zadarmo, aby mohl Šestým, kterých už tak bylo Baffinu poskromnu, platit více. Po dokončení střední začala pracovat na normálních směnách, aniž by si nechala zaplatit byť jen cent. Byla dostatečně zaopatřená – povolání dědička – než aby si s tím dělala starosti. Všichni věděli, že když si Jeanette něco usmyslí, je těžké jí to vymluvit. Strávila v téhle továrně rok a poté se rozhodla, že když už má jednou zdědit jednu z těch tří, kterou její otec a strýcové provozují, mohla by za tím účelem zamířit na vysokou. Přestože v dětství nebyla žádná premiantka, dala si hodně záležet na tom, aby se dostala na dobrou univerzitu. Angeles je možná daleko od domova, ale je lepší studovat tam než v Baffinu, kde kvalita vzdělávání pokulhává. Díky tomu, že její rodina patří mezi bohatší obyvatelstvo země, může si dovolit u školy nepracovat a oddávat se pouze studiu. Občas ale ráda vyráží ven jen tak pokecat s přáteli nebo na zajímavé akce, byť nebývá v jejich středu.