Henrik Antal

Korunný princ

Maďarsko

Alive. Ahaha, fuck

Kasta: /

Vek: 20

 

Dátum narodenia: 26.10.

Znamenie zverokruhu: Škorpión

Výška: 196 cm

Váha: 81 kg


Obľúbená farba: Tmavozelená, čierna, strieborná

FC: Jacob Elordi

Vlastnosti postavy: Charizmatický, spoločenský, majetnícky, prchký, vášnivý, sebavedomí, súťaživý, tvrdohlavý

Charakteristika

Dovoľte mi predstaviť Vám Henrika, asi toho najtvrdohlavejšieho človeka pod Slnkom. Zrejme tento gén koluje v celej ich kráľovskej rodine a on teda nie je žiadnou výnimkou. Keď si niečo zaumieni, nič ho o opaku nepresvedčí, až do chvíle, kým sa tak on sám nerozhodne. Čo teda nie je úplne ideálne vzhľadom na jeho pozíciu a vzhľadom na to, že je pomerne impulzívny, prchký. Často koná bezmyšlienkovite, najmä pokiaľ ide o rozhovory, obzvlášť tie toho ráznejšieho typu. Henrik a pokojný, rozvážny? Ha! To je len zbožné prianie jeho otca. Jemu samotnému ešte akosi nedochádza, že sa stane jedného dňa kráľom, tak ako jeho otec. Ešte si myslí, že je na to príliš mladý a kráľovské povinnosti ho vôbec nezaujímajú. Okrem povinnej výučby, ktorú by sa dalo povedať, že fláka ako to len ide sa do kraľovania veľmi nehrnie a necháva to radšej na jeho otcovi. On si radšej užíva zábavu, ktorú vyhľadáva na každom rohu. Žiar reflektoru, lesk discogule a blesk fotoaparátu. To je to, čo ho zaujíma najviac – zábava a samozrejme , v ktorom bulvárnom magazíne zas o ňom budú písať. Či už v dobrom alebo v zlom. Ešte stále je toho presvedčenia, že aj zlá reklama je reklama. Niečo na tom však zrejme bude. Jeho obraz v očiach spoločnosti nie je síce tak úplne ružový, zato ženské osadenstvo štátu o ňom nikdy nepovie ani krivé slovo. Zhýralé a voľnomyšlienkárske správanie je Vám jednoducho odpustené, keď vyzeráte ako Henrik. Je preňho veľmi jednoduché dostať sa do priazne akejkoľvek ženy, či už mladšej alebo staršej. Veď sa naňho stačí pozrieť. Vysoký skoro dva metre, vyšportovaná, svalnatá postava. Ak by vám toto nestačilo, primyslite si lesklé hnedé vlasy, uhrančivé čokoládovo hnedé oči, ostré rysy tváre a rozkošné chlapčenské jamky na lícach pri každom hollywoodskom úsmeve, ktoré vie tak efektne vykúzliť na každej fotke. Toto všetko tvorí ešte nebezpečnejšiu kombináciu, keď si do toho primiešate Henrikove sebavedomie, ktorého má na rozdávanie, charizmu, spôsobenú jeho tajomnosťou a to hlavné, titul a peniaze. Ktorá žena by tomuto odolala? Ak sa však taká aj nájde, o to lepšie. Výzvy on má totiž rád. Dobývať nedobytné pevnosti, hrať sa na rytiera v lesklej zbroji. To boli jeho obľúbené hry v detstve a dalo by sa povedať, že mu to aj zostalo. Len si to predstavte, že ste na jeho mieste. Každý večer môžete mať hoc ktorú. Avšak po čase Vás aj to prestane baviť. Obzvlášť keď ste ten typ, ktorého po čase prestane baviť všetko tak či tak. Nejaký hlbší románik od neho ale nečakajte, väčšinou to vždy skončí pri jednej noci, a ak sa mu vážne ľúbite, tak aj rána. Viac však nikdy. Svoje srdce si chráni a tak nejak šetrí. Aj keď je to vskutku vtipné počuť práve od neho.
Interakcia s ním Vám možno bude pripadať aj tak trochu nepríjemná, keďže tento chlapec si so šľachtických protokolov ťažkú hlavu nerobí a servítku si pred ústa neberie pred nikým. Nie je však hlúpy. Vie viesť aj efektívnu konverzáciu. Efektívnu v tom zmysle, že dosiahne to čo chce. Asi by sa to dalo pokladať za manipulatívne. On to však radšej nazýva cieľavedomosťou. Najhoršie je, keď nedosiahne svojho presne tak ako si to predstavoval. Zachovať si studenú hlavu v takých prípadoch neprichádza ani do úvahy. Čo je jeho, je jednoducho jeho aj keď mu to ešte tak úplne nepatrí. Rád si nárokuje veci predom. Toto bude pravdepodobne spôsobené božským komplexom, ktorým trpí od narodenia. Keďže sa narodil do kráľovskej rodiny, od mala pociťoval luxus a všetku priazeň okolia, čo mu teda patrične stúplo do hlavy aj napriek tomu, že mal pri sebe súrodencov. Zrejme to bude faktom, že je prvorodený a ešte k tomu aj následník trónu.
Pod všetkým týmto sa však skrýva druhý Henrik. Aby ste si nemysleli, že je to len plytké nafúkané princiatko. Svoje súkromie a život v rámci stien ich príbytku si prísne stráži a neprepustí na verejnosť. Iba tam môže byť taký ako je v skutočnosti. Trochu sarkastický ale vo všeobecnosti veľmi milý a láskavý brat, syn, chlapec. Je loajalný voči svojím priateľom a rodine. Priateľov síce nemá mnoho, no vie, že sú to naozajstný priatelia a dá sa na nich spoľahnúť v akejkoľvek situácii. Je tak trochu v istom smere opakom svojho otca.

Minulosť

Rok na to ako skončila v Iley Selekcia princa Kalliasa sa Apollo Antal, kráľ Maďarska a Henrikov otec vrátil do jeho rodnej krajiny. Nie že by ho Ilea omrzela, nastal však čas na splodenie potomstva. Nezobral si žiadnu princeznú, do ktorej by sa na prvý pohľad zaľúbil a ich láska by aj hory preniesla. Ich príbeh bol o niečo.. suchší. Koniec koncov bol to Apollo o kom sa rozprávame. Jeho vzťahy a celkový pohľad na svet bol založený na politike. Vzal si preto lady, ktorá pochádzala z konkurenčného šľachtického rodu čím docielil, že aj vlk bol sýty aj ovca celá. V preklade to znamená, že svoju pozíciu na tróne upevnil ešte väčšmi zväzkom so ženou, ktorej rodina si nárokovala trón a mala dostatočné majetky aby predstavovala hrozbu. Nemyslite si však, že toto manželstvo bola len pretvárka. Možno zo začiatku sa títo dvaja moc nemuseli a ich zväzov vnímali skôr len ako povinnosť a výhodnú kúpu, než ako niečo do čoho chcú reálne investovať svoju energiu. Keď sú však dvaja ľudia dostatočne dlho spolu, nájdu si k sebe cestu či chcú alebo nechcú. Tak to bolo aj v ich prípade. Ich povinnosť splodiť potomka sa tým pádom zmenila na žiadanú voľnočasoví aktivitu. A takto prišiel na svet prvorodený Henrik Antal – korunný princ a následník maďarského trónu. Netrvalo dlho a narodil sa mu ďalší súrodenec. Ich detstvo bolo veselé a plné radosti, nedostatok nepociťovali ani zďaleka a ich rodičia im dali aj modré z neba ak im to videli na očiach. Apollo sa snažil byť vo výchove opakom svojho otca. Možno dal Henrikovi až priveľa slobody a možno to aj trochu ľutuje, no stále je presvedčený o tom, že ten chlapec zvážnie, keď príde jeho čas. Apollo ho vždy vo všetkom podporoval a snažil sa byť najlepším otcom akým len vedel. Dokonca aj vzťah s jeho sestrou, Henrikovou tetou sa otočil o stoosemdesiat stupňov. Mladého Henrika so súrodencami na leto posielal za Apollóniou do Grécka a naopak, Apollónia posielala svoje deti na prázdniny k nim do Maďarska. Preto je vie Henrik plynule aj po Grécky. Bola to vždy jeho obľúbená časť roka pretože vtedy sa začínala zábava a končili sa povinnosti v škole. Keď už sme pri tej škole, Henrik nebol ten najvzornejší žiak, na úlohy často zabúdal a mysľou bol niekde úplne inde.
Preto bol aj jeho otec Apollo celkom v obavách, keď mu jeho manželka prišla oznámiť o Selekcii Illeyskej princeznej. Predstava Henrika samotného v Illey mu celkom naháňala hrôzu. Pri predstave, že by tam nad ním nikto nemal dozor, mu po chrbte behal mráz. Predsa len, Illea bola omnoho voľnejšia krajina ako Maďarsko. Mál v pláne tento nápad svojej žene zatrhnúť a Henrika radšej oženiť tak, ako sa oženil aj on sám. Jeho názor sa zmenil až po tom, čo Apollovi jeho sestra povedala, že pustila svoju dcéru do Illey, tak ako tam aj oni kedysi išli. Vedel, že na Antoniu sa bude môcť spoľahnúť a aspoň tá ho môže podržať na uzde, poprípade ho nabonzovať im, rodičom. Apollo bol odhodlaný zakročiť a prinútiť Henrika aby sa vrátil domov okamžite ako sa dozvie o prvom priestupku alebo výtržnosti. Na druhej strane, sobáš s Illeyskou princeznou bol pre Apolla celkom politicky lákavý. Vedel, že nie je nič isté no aj napriek tomu súhlasil so svojou manželkou a Henrika tak pustil do Illey spolu s Antoniou pod podmienkou, že sa zúčastní Selekcie.  

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram