Kristoffer Oldenburk

Korunný princ

Dánsko

Victory at the expense of the innocent is no victory at all

Kasta: /

Vek: 22

 

Dátum narodenia: 22.1. 

Znamenie zverokruhu: Vodnár

Výška: 173 cm

Váha: 77 kg


Obľúbená farba: Žltá

FC: Kit Harrington

Vlastnosti postavy: Společenský, kreativní, ochranářský, upřímný, veselý

Charakteristika

Delší husté černé vlasy se rády starají o to, aby byl náš princ nepřehlédnutelný. Kromě nich jeho tváře lemují obdobné vousy stejné barvy, zdobí je malé temně hnědé oči a nesmrtelný úsměv. Výškově je oproti jiným mužům svého věku trošku menší, ovšem jeho postava ani zdaleka nepřipomíná nedochůdče, jak o něm někteří s oblibou mluví. Protože se ani zdaleka nepodobá svému otci, byl jeho vzhled jen další záminkou pro zpochybnění princovy legitimity a královského původu – tedy že jde o nemanželské dítě vévodkyně Sofie. Naštěstí se tahle teorie ztratila ve chvíli, kdy se chlapec postavil vedle portrétu svého dědečka. Jeho věrnost své zemi je nezpochybnitelná. Odvaha a schopnost ochránit ji za každou cenu, nemluvě o lásce k vlastní rodině; čert vem označení jako macecha nebo nevlastní. Ať si říká, kdo chce, co chce, královna Victorie pro něj vždycky byla a bude máma, malí sourozenci jsou prostě sourozenci. V upřímnosti nikdy nepolevuje, neboť copak se dá důvěra postavit na lži nebo přetvářce? Říká se, že jeho veselé já ho neopouští, ale naučil se dupnout si. Nikdy by si neodpustil, kdyby došlo ke zbytečnému krveprolití. Toff sbírá fotografie ze všech států světa. V pokoji je má rozvěšené na obrovské mapě. Vždy, když místo původu navštíví, vyfotí si je a přidá novou fotografii ke staré. Miluje hudbu. Nejen díky téhle zálibě ovládá mnoho společenských tanců a hru na čtyři hudební nástroje; housle, piano, saxofon a – pro tohle je oblíbený u svých bratrů – harfu. Nestydí se za to, je na svůj um hrdý. Sám učil jednu ze svých sester. Jeho oblíbenou pochoutkou je karamel na všechny způsoby, na ten nedá dopustit. Toff – toffee? Neříkejte, že vás to překvapuje.

Minulosť

Ode dne, kdy si princ Oliver a vévodkyně Sofia řekli svá ano, uplynulo už několik let. Lidé pomalu začínali pochybovat o způsobilosti vévodkyně přivést na svět dítě. Po šesti dlouhých letech se však narodilo malé princátko – dokonce o dva měsíce dříve. Rizikové těhotenství a předčasný porod bohužel o pár dnů později připravily Sofii o život. Ze strachu, že z malého Kristoffera bude nedochůdče, se král rozhodl prince Olivera znovu oženit, a to co nejdříve. Neuplynul tak ani rok a na cestě byl další královský potomek. Toffovi bylo jen pět, když jeho dědeček zemřel. Král je mrtev, ať žije král. Na základě primogenitury se korunním princem stal právě Kristoffer. Našli se však tací, kteří tvrdili, že následníkem by se měl stát nejstarší potomek královny Victorie, Oliverovy současné manželky. Sofiin syn se přece neudrží, vždyť je to takový mrňousek, navíc… Sofia královnou není. Je to zkrátka jeden velký zmatek. Aby se zabránilo nějakým sporům, titul zůstal Kristofferovi, ale princezna Josefine se učila společně s ním. Protože dědická linie měla nějakou tu jistotu, ostatní princátka si mohla žít jako normální děti – jen s korunkami na hlavě. Ve třinácti tak Toff a Josie zvládali více než kdejací dospělí. Kromě znalostí několika jazyků a kultur evropských zemí ovládali taky základy diplomacie, dvorní hierarchii a etiketu, a taky společenské tance. Protože není nic lepšího než zahajovat ples tancem se svou mladší sestrou, ble. Kromě toho se však zdálo vše zalité sluncem. Jejich cesty se nerozdělily ani v čase, kdy se měli učit bojovým uměním; Josie odmítla sedět a vyšívat, zatímco muži budou bojovat za ni. Navzdory jakýmkoli pochybnostem o nástupnictví přicházejícím zvenčí, spolu princ s princeznou vycházeli nadmíru dobře, a oba byli také skvělými staršími sourozenci svým dvěma sestrám a dvěma bratrům. Přestože se spolu učili a později i podíleli s otcem na vládě, jako dva nejlepší kamarádi trávili i volný čas. Jako dvojčata. Josie se vzdala svého nároku na Kristofferův titul ve chvíli, kdy dosáhla osmnácti let a byla čistě teoreticky způsobilá na trůn usednout. Řekla, že korunu přijme, pouze pokud Toff nebude moct vládnout – nebo bude po smrti. Ale na to nechceme ani myslet. Najednou však její slova probudila všechny, kdo dosud doufali, že ji právě ona získá. Zemí se začaly šířit nechutné pomluvy, až se proslýchalo, že za nimi stojí možná sama královna. V tu dobu se Kristoffer do své práce natolik opřel, že během dvou let zvládl obyvatelstvo přesvědčit, že z něj bude dobrý král. Teď před ním stojí ještě jeden velký úkol… najít si svoji královnu.

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram