Mikael Áron Megalos

Princ

Grécko

Pokiaľ sa tancuje, tak sa neumiera.

Kasta: /

Vek: 19

 

Dátum narodenia: 21.1.

Znamenie zverokruhu: Vodnár

Výška: 186 cm

Váha: 89 kg


Obľúbená farba: Čierna, šedá, hnedá

FC: Josh Heuston

Vlastnosti postavy: Parketový lev, vtipálek, nezodpovedný, ochranársky, trápny

Charakteristika

Mikael alebo Mike, ako ho familiárne nazývajú členovia rodiny je milý usmievavý chlapec, ktorý si veľmi dobre uvedomuje, že sa z jeho úsmevu nejednej žene podlamujú kolená. Jeho exotický vzhľad odjakživa lákal ženy ako med včely. Snedá pokožka a do toho žiarivé oči, to je priam vražedná kombinácia, ktorej sa nedá odolať. Tvár mu väčšinu času pokrýva pár dňové strnisko, čo ešte viac podtrháva jeho mužnosť. Vlasy má polodlhé, no po bokoch ostrihané nakrátko. Jeho štýl je skôr ležérny, rád nosí košele, no nepohrdne ani obyčajným tričkom. Úplne najradšej však chodí len tak bez trička, pretože sa rozhodne nemá za čo hanbiť, jeho telo je, ako keby ho vytesali samotní bohovia. Povahu má strelenú. Už od mala to bol vychýrený vtipálek, ktorý na počkanie chýril trápne vtipy, pri ktorých sa ľudia buď trápne usmievali a dúfali, že toto utrpenie čoskoro skončí alebo sa smiali... zväčša na ňom, nie na tých vtipoch. Ani to ho však neodradilo od toho, aby v tom pokračoval. Baví ho, dostavať ľudí do pomykova a takto pekne sa s nimi zahrávať. Mike je pohodár, niekto by dokonca povedal, že je až flegmatik, pretože ho len tak niečo nerozhodí (i keď jeho sestry majú svoje spôsoby, ako ho totálne vytočiť). Nič ho nerozhodí, nič ho netrápi, všetko ma na saláme, kým sa môže zabávať. A že sa zabávať aj vie. Inak, ako parketovým levom by ste ho nemohli nazvať. Zbožňuje tancovanie, či už na parkete alebo v súkromí. Keď sa doma vzdelával, vždy sa najviac tešil na hodiny tanca a tak nečudo, že ovláda viacero tanečných štýlov. Jeho rodičia sa ho skúšali naučiť na nejaký hudobný nástroj, na akýkoľvek, nech má nejaké to základné aristokratické vzdelanie, ale bohužiaľ, on je absolútny hudobný antitalent. Je asi jediným princom na celej planéte, ktorý nevie na nič hrať. Ale na druhej strane, keby sa o to pokúšal, mohli by ho aspoň použiť ako veľmi účinnú vojnovú zbraň. I keď nie je moc rodinne založený, respektíve, ešte si nemyslí, že nadišiel ten správny čas na založenie si rodiny, voči svojim sestrám je veľmi ochranársky. Niekedy možno až príliš. I keď je najmladší, cíti voči ním zodpovednosť a nemohol by dopustiť, aby sa im čokoľvek stalo. Preto sa sestrou nechal ťahať po kluboch, aby jej robil garde. Potom sa mu to však zapáčilo a tak je teraz otázne, kto komu v skutočnosti robí garde.

Minulosť

Mikael vyrastal v milujúcej rodine. Takmer výhradne sa o neho starali len rodičia, aj keď ako kráľovskému páru by im pestúnky určite nikto nevyčítal. Už od mala ho, rovnako ako aj jeho sestry, učili viacerým jazykom. Plynule tak rozpráva anglicky, grécky aj maďarsky. Najradšej by povedal, že ako najmladšie dieťa (i keď je od svojho dvojčaťa mladší len o pár minút) mal najviac slobody a rodičia ho najviac rozmaznávali, no klamal by. Rodičia na nich používali rovnaký meter a vždy sa snažili, aby ani jedného z nich neuprednostňovali, čo je síce spravodlivé, ale niekedy mu to už fakt liezlo na nervy. Inak má však so svojou rodinou veľmi dobré vzťahy. Čo sa týka jeho dvojčaťa Alexis, má ju rád, no zároveň má pocit, že sú príšerne rozdielny. Všetci hovoria, že vzťah s dvojčaťom je výnimočný, jedinečný, ale on to tak nikdy necítil. Netuší, prečo to tak je, ale nikdy si s Alexis neboli nejak blízky, neexistovalo medzi nimi žiadne špeciálne puto. Skôr mal pocit, že so staršou sestrou vychádzal lepšie. A to bolo pre neho ešte divnejšie. Nepokúšal sa to však zmeniť.

Keďže ich mama pochádza z Maďarska, bolo zvyklosťou, že každý rok cez leto chodili práve tu na prázdniny, aby sa videli so starými rodičmi a tiež s rodinou jej brata. Tieto výlety priniesli mnoho príležitostí na vylomeniny a divočenie. Bolo samozrejmosťou, že nesmel chýbať pri žiadnej zábave a tiež ani pri žiadnom prúsere. Ale taký sú proste chlapci. Jeho babička z maminej strany síce nikdy nebola nadšená, keď ho videla, pretože ho považovala za diablovo stvorenie, ale čo iné jej zostávalo, než ho na tých pár týždňov privítať s otvorenou náručou? Omnoho zábavnejšie však bolo, keď k ním cez leto prišla rodina z Maďarska. To bol doslova vo svojom živle a nemusel sa ani trochu krotiť. Časom, ako dospieval sa trochu upokojil a už s ním tak veľmi netrieskajú pubertálne hormóny. Zaujal celkom flegmaticky postoj k životu. Pokiaľ sa tancuje, tak sa neumiera a tým sa aj riadi. Život je pre neho rozprávka, ktorú by chcel žiť každý. Nemusí sa o nič moc starať, len aby náhodou nejaké dievča nepriviedol do iného stavu (a tým nemyslí, že by ju nemal zabiť). Keď sa sestra rozhodla ísť do Illey, neváhal a zaraz sa prihlásil dobrovoľne a bez mučenia ako jej doprovod a ich rodičia ochotne súhlasili, ale jedine pod podmienkou, že sa bude uchádzať o ruku princezny Florence. To síce nepovažuje za najšťastnejší nápad, pretože sa rozhodne necíti na vážny vzťah, ale čo by neurobil pre radosť svojich rodičov? Predsa len, o jej sličnú ručku sa môže uchádzať, ale to ešte neznamená, že si ho musí vybrať. Už teraz si pripravuje zoznam tých najtrápnejších vtipov, ktorými sa ju chystá ohúriť.  

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram