top of page
lišta.png

Pravidlá hry

Nakoľko fungujeme v komunite je dôležité si určiť určité pravidla nie len pre hru, ale aj pre komunitu všeobecne. Porušenie pravidiel zvyčajne vedie k upozorneniu a v prípade závažnejšej situácie vedie k vylúčenia nie len hry, ale aj serveru.  Preto si prosím nasledujúce pravidlá pozorne pozrite a v prípade otázok sa nebojte na nás otočiť. Veríme, že veci ako šikanu, rasizmus a homofóbiu nemusíme do pravidiel všeobecne uvádzať.

Hráči a postavy

Zaujímajte sa o vek vášho spoluhráča.

Akceptujte spoluhráčové hranice a preferencie.

Dokonalosť sa preceňuje, a to aj u vašej postavy.

Osobné konflikty do
hry nepatria

image1.png
image1.png

Obsah Hry

Odporučená veková hranice je 15 a viac rokov. Avšak, pokiaľ má chuť sa zapojiť niekto mladší, dovoľujeme si upozorniť na možnosť kontaktu s hrami s násilným či sexuálnym obsahom. Prípadne vulgarizmami. Ktoré sa môžu vyskytnúť  v hre a aj vo voľnej diskusií na Discorde.

 

Pri súkromných hrách si vytvorte oboma stranami akceptované hranice. To znamená, že iného hráča nemôžete nútiť do násilných, sexuálnych hier či hry vôbec. Pokiaľ sa s podobným správaním zo strany iného hráča stretnete, nebojte sa to povedať A-teamu. Vždy kladieme dopredu komunitu a nie jedinca.

 

Na komunikáciu s A-teamom a hráčmi využívajte prioritne oficiálne spôsoby. To znamená že ak niečo potrebujete od adminov, kontaktujte nás cez Discord, podporu, email či oficiálne sociálne siete našej hry. Pokiaľ vám poskytneme osobné kontakty, nie sú určené na komunikáciu týkajúcu sa hry. Je na osobnom rozhodnutí hráčov, či si navzájom vymenia aj osobný kontakt. Na základe predošlej skúsenosti však nezodpovedáme za problémy, ktoré by kvôli tomu mohli vzniknúť.

 

Snažte sa vyhýbať povestnému Mary Sue. Vaše postavy nie sú dokonalé a nadľudské bytosti. Mali by mať svoje chyby a vlastnosti typické len pre ne. Taktiež ak napíšete charakter postavy, snažte sa ho dodržiavať- pokiaľ sa vaša postava napríklad začne chovať podľa myšlienok postavy iného spoluhráča je to viditeľné a pre druhú stranu zvyčajne nepríjemné.

 

Vytvorte si a udržujte takzvanú kryštálovú stenu. To znamená, že vaša momentálna nálada by sa nemala odrazu odrážať vo vašej postave. Taktiež prípadne konflikty medzi hráčmi či postavami by nemali byť prenášané do hry prípadne rozhovoru s iným hráčom.

 

Každý hráč si môže vytvoriť maximálne tri postavy. Pokiaľ chcete štvrtú, jedna z vašich postáv musí mať zaujímavý príbeh alebo posolstvo, ktoré môže hru posunúť.  Pokiaľ tak nie je, vždy môžete požiadať o vymazanie/ úmrtie jednej z vašich postáv a tak následné uvoľnenie miesta.

 

Postavy zahraničných hostí limitujeme na tri z jednej krajiny. Taktiež ak sa za krajinu hrá dva ročníky v kuse dostávajú krajiny takzvaný ban. Je to pre udržanie záživnosti hry a hráči vždy nájdu aktuálnu situáciu v časti o zahraničných hosťoch.

Hráčom sa neoplatí kopírovať príbeh kníh. Hra je knihami len inšpirovaná. Všetky zmeny v pravidlách, ktoré vykonávame sú vždy uvedené v reáliách či v iných častiach stránky. Od hráčov nevyžadujeme mať prečítané knihy, no vysoko odporúčame venovať pozornosť našim stránkam a informáciám na nej. Pokiaľ nenájdete odpoveď, nebojte sa opýtať.

 

Neovplyvňujte postavy iných hráčov, bez toho, aby ste im dali možnosť na vzniknutú situáciu zreagovať (napr. Vaša postava udrie inú, nesmie následne hneď na to ujsť/ hráč ukončiť hru.) Nie je to príjemne a už vôbec to nie je fér.

 

Pokiaľ vstúpite do miestnosti kde prebieha hra, reagujte na posledný pridaný príspevok. Nebojte sa dohodnúť s ľuďmi, ktorý hrajú na poradí. Pri veľkých akciách reagujte len na postavy, s ktorými hráte- prípadne čo spozorujú vo svojom okolí. Nemusíte reagovať na všetkých.

 

Zabiť svoju, alebo inú postavu bez povolenia hráča a admin teamu je prísne zakázané. Pokiaľ ide o vašu postavu, informujte o tom nás a spolu sa už nejako dohodneme, nerobte to prosím bez jediného slova. Pokiaľ ide o smrť inej postavy. OBAJA hráči musia ohľadom tohto rozhodnutia kontaktovať A-team

 

Pokiaľ postava poruší pravidlá či zákony môže byť za to potrestaná. Smrť je prijateľná/ neprijateľná Na základe dohody medzi hráčom a A teamom, vyhradzujeme si však udeliť akýkoľvek iný trest. Myslíte však na to, že ak si vytvoríte postavu ktorá chce a bude porušovať pravidlá, môže to mať dôsledky.

 

Rozprávač je niekto z admin teamu. V hre sa vyskytuje len príležitostne, ale všetko čo povie je platné a neodvratné. Uvádza postavy do deja alebo môže dej postáv plne otočiť iným smerom, či ich zabiť. Slovo rozprávača je skrátka alfa a omega. Avšak vždy sa snažíme s hráčmi komunikovať o tom, čo sa deje.

Nemusíte kopírovať príbeh knihy- majte ten svoj.

Nechajte  spoluhráčovy možnosť reágovať.

Nezabiješ svoju ani cudziu postavu bez dovolenia

Vždy počúvaj rozprávača

image2.png
image2.png

Nezabudnite oznámiť svoju hru na Discorde

Nebojte sa nám napísať ak budete neaktívny dlhšiu dobu

Na hru máš vyhradené dva týždne, no neodkladaj ju, ak nemusíš.

image1.png

Časová náplň hry

Postava môže byť len v jednej hre. Tak ako neviete byť na dvoch miestach naraz vy, nedokáže to ani vaša postava. Z toho vyplýva, že vaša postava môže byť aktívna len v jednej hre a nie vo viacerých

 

Hráč začiatok hry oznamuje do sekcie Hlásenie hier. Pokiaľ ide o hru viacerých ľudí, musí jeden z nich napísať, kto všetko a kde sa nachádzajú. Je možné uviesť, že ide o súkromnú hru a neprajete si byť inými hráčmi rušení. Táto povinnosť neplatí pre hráča princa/princeznej ktorý je na súkromnej schôdzke s inou postavou (ani tá sa vtedy nemusí písať).

 

Pokiaľ nie ste dlhšiu dobu aktívny a nedali ste nám predtým vedieť, môžeme vás zobrať prístup na stránky(Ktorý následným zažiadaním môžete opätovne získať) a pokiaľ sa nám dlhodobo neozvete, vaše postavy spadajú pod nás ako NPC, čiže ich v rámci potreby môžeme použiť. 

 

Súkromná hra medzi postavami môže trvať po dobu dvoch týždňov. Je to časové rozpätie, ktoré je povolené no odporúčame hru dohrať čo najskôr- Čo samozrejme záleží na vašich časových možnostiach. Ak máte hru rozohranú počas spoločenskej akcie, vaša postava sa nemôže tejto akcie zúčastniť.

Pravidla písania RPG príspevku
 

Minimálnu dĺžku príspevku odporúčame na 250 znakov. To sa ráta približne na 50 slov. Ak sú vaše príspevky dlhšie, zvyčajne poskytnete iným hráčom viac priestoru na lepšiu a zmysluplnú odpoveď. Rozumieme, že niektoré RPG majú trochu iné pravidlá písania príspevku, čo akceptujeme no vyzývame sa hráčom aby sa skúsili čo najviac prispôsobiť tým našim. Prioritne aby to nemýlilo iných hráčov.  

Pohyb = *emote*- To, čo postava robí píšeme v 3.osobe v prítomnom čase medzi hviezdičky.  Napríklad:  *Odíde od stola so zamračeným výrazom.*

Myšlienky- To, čo si vaša postava v danej chvíli myslí, píšeme do lomítok //. Napríklad: /Mohol sa aspoň usmiať, nezabilo by ho to./

Reč- To, čo postava hovorí sa ničím neohraničuje.

Príklad príspevku
 

*Neverila, kde sa to ocitla.* /Kto by to len povedal, že sa raz nájdem v kráľovskom paláci./ *Pomyslí a očarene pozerá okolo seba. Až si nevšimne zvedavý pohľad princa.* Och Výsosť. Kde ste tu vzal? *Opýta sa ho. AŽ potom jej dôjde hlúposť svojej otázky a začervená sa.*

image2.png
lišta.png

Odmeňovací systém

Odmeňovací systém funguje od 8 ročníka, stále je v skúšobnom režime a môžu v ňom nastať zmeny. Tieto zmeny budú hráčom oznámené na discorde. Ide o možnosť ako hráčov čiastočne motivovať do hier a k dodržiavaniu pravidiel. Nakoľko textové RPG nie je bežná počítačová hra, body predstavujú typické achievements. Niektoré z častých otázok:

 

Čo ak nebudem mať dosť bodov- ovplyvní ma to v hre? Čo budem mať za to, že ich budem zbierať? Musím ich zbierať?  Ako to vytvoriť tak, aby to nebolo nutne nejako ,,elitárske“ aby to nebolo nutne zväzujúce.  Aby to príliš neobmedzilo hru a podobne. O čo teda pôjde?

 

Body, sa budú prideľovať za všetko. V podstate. Poslali ste registráciu? Body! Hráte súkromnú hru? Body! Prišli ste na akciu? Body! Poslali ste galériu? Body! Každý v podstate dostáva body za veci, ktoré by ste robili normálne. Samozrejme, body bude prideľované aj za nie-tak-úplne-bežné veci. Dostanete ich za príspevok na sociálne média (meme, koláž...) alebo za výzvy a osud, ktoré tento ročník budeme tiež spúšťať a ďalšie.... Bude ich dostávať každý, je len na vás či ich budete navyšovať, alebo sa rozhodnete že...meh.

 

Na čo zbierate body? Bude za to nejaká odmena? Áno. V malom aj menšom rozsahu. V prvom rade je potrebné povedať, že nejde o veci, ktoré zmenia chod hry. Prečo? Lebo nie každý má čas, nie každý chce zbierať nejaké body...preto by bolo nefér ľudom, ktorý sa rozhodnú do toho pustiť dať moc zmeniť hru, uškodiť inej postave či podobne. Na druhú stranu, je potrebné niekoho, kto body zbiera odmeniť. V menšom rozsahu to budú veci ako- na profil dáme obrázok na viac, postava bude mať exkluzívny rozhovor s Today, urobíme pozadie/ koláž len pre vás a dáme ju na ig...sú to len malé veci, ale sú to veci, ktoré môžeme ponúknuť bez toho, aby sme nejako vyslovene diskriminovali niekoho, kto nechce. Vo väčšom rozsahu na konci ročníka vyberieme dvoch hráčov, s najväčším počtom bodov a odmeníme ho niečom hmotným. Knihou, šálkou...Samozrejme nebude to niečo prevratné veľké. Ale povedali by sme, že aj to je niečo? Pretože doteraz tu vždy boli hráči ktorý hrali viac a ktorý menej- a je fér nejako to odmeniť no zároveň výrazne nediskriminovať niekoho kto nehrá.

 

Jediný kto nebude zbierať body je Nalla a ja. To by bola úplná hlúposť. Všetci ostatní sú registráciou automaticky zaradený do bodového systému. Niekoľko aktivít za ktoré môžete získať body je uvedených nižšie. Časom budeme môcť nejaké pridať (nakoľko je to projekt skôr len ,,v plienkach“) ale rovno môžem povedať, že ľudia ako Mee alebo tak nebudú dostávať body naviac za napr: písanie časopisu. Aby to bolo spravodlivé, nakoľko sú to aktivity, ktoré nemôže vykonávať každý.

Hry

Postavy a iné

Akcie

Hry mimo bežnej akcie 5 bodov (pre každého zúčastneného)

 

Nahlásenie hry 5 bodov (pre každého zúčastneného)

 

Ponuka k hre 2 body (pre každého kto napíše do dohody hier bez ohľadu na to,

či sa hra uskutoční alebo nie, len 2 body denne)

 

Prijatie hry z dohody hier: 2 body.

 

Využitie ľahšej formy osudu: 10 bodov

 

Využitie ťažšej formy osudu: 15 bodov.

 

Registrácia postavy: 50 bodov

 

Napísanie nástenky : 10 bodov

 

Vytvorenie meme: 5 bodov za každý obrázok

 

Vytvorenie nejakého iného obrázku (napr. moodboardy) 5 bodov

 

Vytvorenie vlastného fanarttu/ Photoshopu 10 bodov

Prítomnosť na akcií 20 bodov

Včasné oznámenie o neúčasti na akcií (teda maximálne hodinu predom) 10 bodov

 

Zaslanie galérie na akciu (ak postava príde a za každú jednu postavu) 10 bodov

 

Postava sa umiestni v módnej polícií (in aj out) 5 bodov

 

Ak ako hráč navrhnete tému akcie, ktorá bude vybraná v hlasovaní 5 bodov

 

Ak zorganizujete sami navrhnete a zorganizujte akciu (Napr. Intráková party) 20 bodov.

image-from-rawpixel-id-2044719-png_edited.png
image-from-rawpixel-id-2044719-png_edited.png

Vyhradzujeme si právo na to, počet bodov upraviť, prípadne pridať nové úlohy na získanie bodov bez toho, aby sme ich uviedli aj sem. Väčšina zmien budem predom uvedená v príslušnom kanále na discorde.

"Chcem len tvoj prísľub, že zostaneš so mnou, že budeš moja. Niekedy mám pocit, že sa mi len zdáš. Sľúb mi, že zostaneš."
-
Kiera Kass, Elita-

bottom of page