rámček.png

O hre

Kvalita hry je pre nás dôležitá, to je pravda, ale nerobí nám problém ,,zaučiť“ aj úplných nováčikoch v svete textových RPG hier. Každý z nás niekde začínal, každý z nás sa niekde učil a nám, ani niekomu z našich hráčov nerobí problém novým hráčom vysvetliť, ako to funguje a ako svoje príspevky či profily postáv rozvíjať a vychutnať si tak hru najviac ako to ide. V hráčoch hľadáme kvalitu, ktorá možno ešte nie je na prvý pohľad známa, ale s pomocou starších hráčov a nás, adminov ju môžeme dostať na povrch. Dbáme si na to, aby sme aj napriek tomu, že sme RPG založené na fiktívnych udalostiach a svete, udržali v našich hrách určitú logickú reálnosť. Hráme v chatroomoch od chatzy, a väčšie hry hráme na fóre.

Nech je hra akokoľvek zaujímavá a dobrá, neznamená to, že hru staviame na prvé miesto v našich životoch. Naši hráči sú študenti v rôznych štádiách štúdia, zarábajúci dospelácí a tak ďalej. My admini sme sami študenti a tak vieme, že hra môže byť niekedy to úplne posledné, na čo máme čas. A to akceptujeme. Aj napriek tomu, že Selekcia je založená na spoločenských akciách a hrách, akceptujeme, že niekedy jednoducho nemôžete. Vaša neprítomnosť síce môže mať nejaký dopad na osud vašej postavy, ale nikdy ju nezabijeme, nezmažeme alebo inak nepoužijeme. Všetko je o spoločnej komunikácií a pokiaľ vieme, že teraz máte niečo dôležité- akceptujeme to a vašu postavu pekne v bezpečí postrážime. Samozrejme, sme radi, ak vidíme aktivitu, ak ľudia hrajú a úprimne na tom celom stojí naše RPG. Na hráčoch, ktorý chcú a aj hrajú.

 

Veríme, že aj kvôli týmto veciam sme jedno z najdlhšie fungujúcich a stabilných RPG zo sveta Selekcie. Kvôli našim zásadám, pravidlám ale aj prostrediu, ktoré vytvárame. Pre nováčika to však môže byť mierne chaotické. A preto sme sa rozhodli urobiť čo najlepšie a najprístúpnejšie hráčske rozhranie- všetko blízko a pri sebe. Kam a ako postupovať? Čo nájdete na Discorde? O čom je naša hra?

44313005_243247383021010_268700856632108
44319778_2364042213611528_64901441549353
44281353_1045864785583171_44928332997056
IMG_5796
IMG_5795
1/1

Krajina Illéa vznikla po štvrtej svetovej vojne na území dnešnej Kanady, USA a časti Mexika. Demokracia je zabudnutá, ľudia sú zaradený do sociálnych kást a na ich vrchole stojí kráľovská rodina, ktorá rozhoduje o všetkom v krajine. Politické aliancie či konflikty sú na každodennom poriadku, rovnako ako nekalé obchody ktoré sa obyvatelia snažia utajiť pred kráľovskými strážami.

 

Raz za generáciu sa koná veľká udalosť. Pre najstaršie dieťa- korunného potomka, je vyhlásená súťaž, takzvaná Selekcia. Ide o hru, kde je z každej provincie (ktorých je 35) vylosovaná jedna dievčina/ mladý muž vo veku 16 až 21 rokov, bezohľadnú na kastu, ktorá/ý svoju provinciu reprezentuje v paláci. Tam sa zúčastňuje plesov, večierkov, hodín etikety či samotných schôdzok s princom/ princeznou. A objavuje úplne nový život. Pri posledných 10 účastníčkach/ účastníkoch je vyhlásená Elita a to znamená, že krajina je o niečo bližšie k vyvrcholeniu celej Selekcie. A čo čaká na jej konci ? No predsa šťastný koniec až na veky. Víťazka/ víťaz si zoberie princa a po jeho boku vládne až do smrti. No, teda kým sa toho celého znova neujme nová generácia.

 

Intrigy, lásku a zábavu však nemusíte sledovať len očami účastníčky. Môžete byť presne ten človek, ktorý v temných uličkách dohaduje prevrat krajiny, alebo môžete prísť na diplomatickú návštevu aby ste dohodli spoločný obchod. No môžete byť nakoniec aj človek, ktorý dáva pozor na bezpečnosť paláca či na to, že jeho obyvatelia majú čo jesť, či si majú čo obliecť.

Je to len Vás.

 

Naše RPG sa odohráva už o 9 generácií neskôr ako posledná kniha zo série kníh Selekcia. A náš svet je nový, a lepší lebo sme ho vybudovali aj spolu s našim hráčmi. Viac sa samozrejme dočítate v samotných Reáliách, alebo si to môžete pozrieť na našej Časovej osi.

Kam teraz?

 

V prvom rade odporúčame pripojiť sa k nám na Discord. Vždy sa tam nájde niekto, kto bude skúsi odpovedať na vaše otázky. Ak tam nebudeme my (A team, určite sa niekto skôr či neskôr nájde.) Vieme, že na našich stránkach nadejte mnoho informácií a môže to byť trochu pohlcujúce. Preto sem sa rozhodli vám urobiť menší krok-za-krokom manuál, ktorý vám môže pomôcť. Odkazy nájdete hore v menu, alebo na vrchu tejto stránky

Prvý krok

O hre máte za sebou. Veríme, že táto sekcia vám dala dostatočný prehľad ako a čím je hra inšpirovaná, ako dlho tu sme, akú máme ideológiu a podobne.

 

Druhý krok

 

Odporúčame si prezrieť stránku o pravidlách. Nájdete tam všetky pravidlá, ktoré v našej komunite sú a pod nimi je vysvetlený aj náš odmeňovací systém, kde hráči pomocou rôznych úloh zbierajú body a následne sú za ne odmeňovaní.

 

Tretí krok

Následne odporúčame navštíviť Reálie a následne na to Časovú os. Obe tieto stránky vám ukážu ako sa vyvíjal náš svet. Všetky naše ročníky aj s ich najväčšími momentami. V reáliách ako takých nájdete aj aktuálny stav krajiny, vládcov, kasty a provincie

Štvrtý krok

 

Selekcia, Zahraničný hostia, Zamestnanci a iní...V týchto sekciách nájdete základný popis rôznych druhov postáv, ktoré si u nás môžete založiť. V týchto častiach nájdete najdôležitejšie informácie k vytvoreniu týchto postáv a rovnako aj nejaké typy ako postupovať pri samotnej registrácií a na čo myslieť.

 

Piaty krok

Je na vás a môžete tak urobiť skôr, ako sa rozhodnete pre samotnú registráciu. A to je zistiť si niečo O nás v rovnomennej sekcií.  Je to skôr niečo ako doplnkový krok, ktorý môžete alebo nemusíte preskočiť.

 

Šiesty krok

 

Všetko dôležité zrejme viete. V tejto dobe by ste mali mať už dosť informácií na to, ako to tu funguje, aké postavy si môžete registrovať a už ste zrejme na discorde (bez discordu nie je možná registrácia) Takže na čo čakať? Kliknite na registráciu a pripojte sa k nám! Rovnako aj na sociálnych sieťach!

My ako stránka nie sme vlastníkmi práv ku konceptu Selekcie, všetky práva vlastní autorka kníh. Taktiež nie sme autormi fotografi používaných pri tvorbe profilu postáv. Texty a niektoré fotografie na tejto stránke sú však našim duševným vlastníctvom, patria len nám a pri zistení, že došlo k ich skopírovaniu bez nášho dovolenia sa obrátime na toho, kto tak urobil.

 

Informácie, ktoré s nami zdieľate s nami zdieľate na základe vlastného voľného rozhodnutia. V rámci ochrany osobných údajov, ktoré nám boli zverené nikdy verejne nebudeme vystavovať vaše emaily, mená či váš vek a pohlavie.

"Nevychádzala som v ústrety jeho náklonnosti, nechávajúc si tak otvorené dvere pre prípad, že by ma sklamal. Jednoducho som sa tomu poddala. Milovala som ho."
-
Kiera Kass, Prvá-