SLEDUJTE NÁS

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
  • icons8-discord-500

SME TU PRE VÁS

Projekt The Selection- New generation je našim duševným vlastníctvom. Za tvorbou obsahu sa nachádajú hodiny práce. Preto prosíme, aby ste obsah bez nášho vedomia nekopírovali. V prípade záujmu použitia obsahu, nás prosím kontaktujete- vieme sa dohodnúť. Ide o textové RPG

O hre a pravidlá

Pravidlá hry

Tieto pravidlá si pozorne naštudujte, za ich nedodržiavanie váš čakajú následky, ktoré môžu viesť aj k vylúčeniu z hry. Kopírovanie deja z kníh je zakázané. Vaša postava môže vyzerať ako Amerika Singer, môže byť presne ako ona z piatej kasty, ale nesmie mať to meno. Skúste popustiť uzdu fantázii a vymyslite úplne novú postavu. A ak bude vaša postava kričať na princa, že je snob, bude s ním stávkovať o nosenie nohavíc, či ho bude chcieť kopnúť do rozkroku, tak sa nám to tiež nebude veľmi páčiť. Chceme vytvoriť originálny príbeh a záleží len a len na vás.

Hráči a postavy

 

Vekovú hranicu našich hráčov uprednostňujeme 15+. Avšak, pokiaľ má chuť sa zapojiť niekto mladší, dovoľujeme si upozorniť na možnosť kontaktu s hrami s násilným či sexuálnym obsahom. Prípadne vulgarizmami. 

 

Odporúča sa, aby si hráči pri súkromných hrách navzájom stanovili pre oboch prijateľné hranice, ktoré obom budú vyhovovať. Hráči sa navzájom  nesmú nútiť do násilných alebo sexuálnych scén. Aby sa predišlo nepríjemným pocitom hry, prosíme vás, aby ste sa navzájom dohodli.

 

Na komunikáciu s A-teamom, využívajte oficiálne sociálne siete, stránky/ mail, alebo discord. Hráčom odporúčame komunikovať spolu cez discord. Je na osobnom rozhodnutí hráčov, či si navzájom vymenia aj osobný kontakt. Na základe predošlej skúsenosti však nezodpovedáme za problémy, ktoré by kvôli tomu mohli vzniknúť. 

 

Vaše postavy síce nie sú reálny ľudia, ale mali by tak pôsobiť. Pravidlo Mary Sue upozorňuje, že vaše postavy by nemali byť dokonalé, nadľudské bytosti. Mali by mať svoje chyby, nedokonalosti a strachy. Každý z nás má nejaký zlozvyk či zlú vlastnosť. Dajte jednu aj svojej postave. Dokonalosť nie je zábava. 

 

Vaša postava nie ste vy a vy nie ste vaša postava. Vašu náladu, postoje voči iným hráčom by ste nemali prenášať do vašich postáv, za ktoré práve hráte. Nikto nehovorí, že vaša postava musí byť celý čas veselá či sa musí s každým. Len svoje konflikty neprenášajte na vašu postavu a ani si konflikty postáv neberte osobne. V každom prípade, je to len hra. Vytvorte si takzvanú kryštálovú stenu.

Obsah hry

 

Ako sme už viac krát spomínali, príbeh je inšpirovaný knihami zo série Selekcia avšak v tomto štádiu máme s knihou spoločné len miesto, pravidla selekcie ako takej a pár iných drobností. Od našich hráčov nevyžadujeme, aby mali prečítané knihy a na pravidla ich radi upozorníme pomocou správy, alebo v prípade účastnícky ,,schôdzky s funkcionárom“ 

(Hra, kde si u nových hráčov overujeme ako hrajú a prípadne im vysvetlíme, základne pravidlá selekcie. Odohráva sa pred odjazdom do paláca a každý hráč, ktorý ju musí podstúpiť bude na to následne aj v správny čas upozornený.)

 

 

Neovplyvňujte postavy iných hráčov, bez toho, aby ste im dali možnosť na vzniknutú situáciu zreagovať (napr. Vaša postava udrie inú, nesmie následne hneď na to úst.) Pokiaľ vstúpite do miestnosti kde prebieha hra, reagujte na posledný pridaný príspevok. 

 

Zabiť svoju, alebo inú postavu bez povolenia hráča a admin teamu je prísne zakázané. Pokiaľ ide o vašu postavu, informujte o tom nás a spolu sa už nejako dohodneme, nerobte to prosím bez jediného slova. Pokiaľ ide o smrť inej postavy. OBAJA hráči musia ohľadom tohto rozhodnutia kontaktovať A-team.

 

 Rozprávač je niekto z admin teamu. V hre sa vyskytuje len príležitostne, ale všetko čo povie je platné a nedovrtené. Uvádza postavy do deja alebo môže dej postáv plne otočiť iným smerom, či ich zabiť (čo však nikdy nerobíme bez predošlej dohody s hráčom.) Slovo rozprávača je skrátka alfa a omega.

Čas

 

Tak ako neviete byť na dvoch miestach naraz vy, nedokáže to ani vaša postava. Z toho vyplýva, že vaša postava môže byť aktívna len v jednej hre a nie vo viacerých. 

 

Z časového hľadiska dovoľujeme hráčom len tri postavy. Hráč môže mať dve účastnícky avšak, uprednostňujeme len jednu účastníčku na jedného hráča. Pokiaľ chce hráč viac ako tri postavy, musí to najprv navrhnúť A-teamu, ktorý túto žiadosť buď schváli alebo zamietne.

 

Hráč by mal napísať na discord akonáhle začne v nejakej miestnosti hrať. Pokiaľ ide o hru viacerých ľudí, musí jeden z nich napísať, kto všetko a kde sa nachádzajú. Je možné uviesť, že ide o súkromnú hru a neprajete si byť inými hráčmi rušený. Táto povinnosť neplatí pre hráča princa/princeznej ktorý je na súkromnej schôdzke s inou postavou (ani tá sa vtedy nemusí písať).

 

Hráčom je v sekcií pre hráčov k dispozícií časový harmonogram akcií pre palác a mesto, ktorý je každý týždeň aktualizovaný. Hračkám selekcie odporúčame zúčastniť sa minimálne dvoch spoločenských akcií za mesiac, zahraničným hosťom a zamestnancom minimálne jednej. Ak však viete že nejaký časový úsek nemôžete byť aktívny, dajte nám prosím  vedieť, len aby sme vedeli. 

Pravidla písania RPG príspevku

Každý sa niekedy zmýli, ale neznalosť pravidiel vás neospravedlňuje. Minimálna dĺžka príspevku by mala byť na dva riadky!

Pohyb = *emote*- To, čo postava robí píšeme v 3.osobe v prítomnom čase medzi hviezdičky. (Napr.: *Odíde od stola so zamračeným výrazom.*)

Myšlienky- To, čo si vaša postava v danej chvíli myslí, píšeme do lomítok //. Napr.: /Mohol sa aspoň usmiať, nezabilo by ho to./)

Reč- To, čo postava hovorí sa ničím neohraničuje.

Príklad správne napísaného príspevku:

*Od stola odíde zo zamračeným výrazom.* /Mohol sa aspoň usmiať, nezabilo by ho to./ *Pomyslí si a hneď pri dverách stretne Miru a milo sa na ňu usmeje.* Akosi neskoro. Ktovie či ti niečo na tom stole ešte zostalo. *Mávne na ňu na rozlúčku a kráča ďalej.*

"Nevychádzala som v ústrety jeho náklonnosti, nechávajúc si tak otvorené dvere pre prípad, že by ma sklamal. Jednoducho som sa tomu poddala. Milovala som ho."
-
Kiera Kass, Prvá-