top of page
Kotva 1
lišta.png

O hre

Ako sme už spomínali, Selekcia je obľúbeným námetom pre mnohé RPG. Ide o tému, ktorá poskytuje nie len mnoho príležitostí, ale to tradičné ,,šťastne až naveky“, ktoré v hrách často mnohí hľadáme. Vďaka nášmu dlhému a stabilnému pôsobeniu v rámci tejto témy vieme, čo najčastejšie zaujíma našich potencionálnych hráčov. Nižšie nájdete krátke informácie o svetePreto sme sa rozhodli zodpovedať na niekoľko z najčastejšie pýtaných otázok, prípadne ako postupovať.

O čom je naše RPG?

Krajina Illea vznikla po štvrtej svetovej vojne na území dnešnej Kanady, USA a časti Mexika. Demokracia je zabudnutá, ľudia sú zaradený do sociálnych kást a na ich vrchole stojí kráľovská rodina, ktorá rozhoduje o všetkom v krajine. Politické aliancie či konflikty sú na každodennom poriadku, rovnako ako nekalé obchody ktoré sa obyvatelia snažia utajiť pred kráľovskými strážami.

 

Raz za generáciu sa koná veľká udalosť. Pre najstaršie dieťa- korunného potomka, je vyhlásená súťaž, takzvaná Selekcia. Ide o hru, kde je z každej provincie (ktorých je 35) vylosovaná jedna dievčina/ mladý muž vo veku 16 až 21 rokov, bezohľadnú na kastu, ktorá/ý svoju provinciu reprezentuje v paláci. Tam sa zúčastňuje plesov, večierkov, hodín etikety či samotných schôdzok s princom/ princeznou. A objavuje úplne nový život. Pri posledných 10 účastníčkach/ účastníkoch je vyhlásená Elita a to znamená, že krajina je o niečo bližšie k vyvrcholeniu celej Selekcie. A čo čaká na jej konci ? No predsa šťastný koniec až na veky. Víťazka/ víťaz si zoberie princa/ princeznú a po jeho boku vládne až do smrti. No, teda kým sa toho celého znova neujme nová generácia.

 

To je v krátkosti základný koncept, ktorý môžete poznať ak ste čítali knihy. Je to návrh, podľa ktorého sme dlhodobo fungovali aj my – s prípadnými menšími úpravami. Aj kvôli zmene príbehu a aj toho ako fungujeme, sme sa rozhodli skúsiť niečo nové a hru prispôsobiť do čo najväčšej miery potrebám našej komunity.  Nájsť dokonalý stred pre tých, ktorý chcú hrať viac real life a pre tých, ktorým sa páči možnosť skončiť s princom.

 

Momentálne sa nachádzame 15 generácií za poslednou knihou. Kým selekcia je stále a vždy možnosť, už niekoľko generácií sa nekonala. Korunného potomka však zväzuje pomerne nový zákon, kde do 25 roka musí uzavrieť manželstvo, inak prichádza o nárok na trón. Je veľmi pravdepobné, že ak má budúci panovník štvrťstoročie na krku, bude hľadať partnerku – Obyčajné dievča z mesta, slúžku ktorá mu každé ráno nosí raňajky alebo zahraničnú diplomatku. Možností sú viac otvorené a v podstate zbavené všetkých pravidiel, ktoré doteraz zväzovali účastnícky selekcie.  Nie je tam nijaká veková hranica, nikto nerieši či ste panna alebo aký je váš zdravotný stav. Nemusíte byť zatvorená v paláci ale voľne sa pohybovať a ak si poviete, že vás už princ nezaujíma, začnete si v tom moment žiť svoj život. A ak rozhodnete vytrvať...Kto vie? Možno z vás bude budúca kráľovná.

IMG_8698.JPG
IMG_8699.JPG

Často kladené otázky

image0.png
image0.png

Kde hráte?
 

Po niekoľkých rokoch sme sa rozhodli zmeniť platformu na ktorej hráme. Kým doteraz sme hrali prioritne v chatovacích miestnostiach rozhodli sme sa presunúť na fórum. Je to niečo, čo vyhovovalo väčšine našich hráčov a zároveň to pre nás nie je veľký neznáma, nakoľko sme túto formu občas používali. Napriek tomu majú hráči k dispozícií niekoľko chatovacich miestnosti v prípade, že je to forma ktorá im viac vyhovuje alebo že chcú súkromnejšiu hru.

Musím sa pripojiť na Discord?

Áno. Je to prioritne kvôli tomu, že je to najrýchlejšia forma ako medzi sebou komunikovať. Zároveň je to vždy prvé miesto, kde sa dozviete o zmenách, akciách a podobných veciach. Taktiež si tu viete dohodnúť či nahlásiť hru a vždy sa tu nájde niekto, kto vám odpovie na prípadne otázky.

Môžem si založiť účastníčku? A čo zahraničný hostia?

Určite áno! Ale treba si dávať pozor hneď na niekoľko veci. Účastníčky ako také, momentálne nemáme, ale možnosť si založiť niekoho, kto má záujem o princa, je časovo obmedzený. Preto sa nebojte opýtať, či je tá možnosť ešte otvorená. V prípade zahraničných hostí sledujte či už krajina nie je obsadená, alebo nemá napríklad BAN. Vždy Vám dáme vedieť cez stránky, prípadne sa opýtajte.

Prečo môžem mať len tri postavy?

Veríme v to, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. Aj napriek tomu, že by sa nám páčilo mať stránku zaplavenú postavami, je pre nás veľa dôležitejšie, aby sa postavy mohli sústrediť na svoje tri postavy a reálne rozvíjať ich príbeh. Zvyčajne trval ročník selekcie tri- niekedy šesť mesiacov. Je vtedy dôležitejšie rozohrať zmysluplnú hru, ako rozohrať 10 hier, ktoré nikdy nedokončíte.

Je vaše RPG časovo náročné?

Tradičný koncept selekcie zvyčajne je časovo náročný. My sme sa rozhodli, že veľké spoločenské akcie hráme raz za dva týždne. Hráči majú možnosť chodiť a vytvárať aj na menšie akcie, hrať svoje súkromné hry podľa toho, ako im vyhovuje. O dni akcie sa vždy hlasuje na našom discorde. Nech je hra akokoľvek zaujímavá a dobrá, neznamená to, že hru staviame na prvé miesto v našich životoch. Naši hráči sú študenti v rôznych štádiách štúdia, zarábajúci dospelácí a tak ďalej. Hra môže byť niekedy to úplne posledné, na čo máme čas. A to akceptujeme. Všetko je o spoločnej komunikácií a pokiaľ vieme, že teraz máte niečo dôležité- akceptujeme to a vašu postavu pekne v bezpečí postrážime.

Musím sa registrovať na stránke?

Áno. Registrácia na stránkach slúži na sprístupnenie niektorých častí webu, ktoré slúžia len pre hráčov. Napríklad nástenka s akciami hry, alebo samotné miestností a fórum, kde sa hry hrajú. Registrovať sa môžete pomocou mailu cez google alebo cez facebook. Tieto údaje nebudú nikde použité.

Beriete aj nováčikov? Hral som niekde inde a moje posty sú odlišne, vadí to?

Samozrejme, že vítame aj nováčikov!  Každý niekde začínal a našim cieľom je poskytnúť pomocnú ruku každému, kto sa rozhodne začať s hraním alebo sa k nemu po dlhej dobe vrátiť. Niekedy sa stane, že iné stránky majú trochu odlišný spôsob hrania, zvyčajne na to upozorníme, no pokiaľ nejde o zásadne veľmi odlišné herné štýly, nemáme s tým problém.

Čo sa stane, keď skončí ročník?

Pre nás Adminov to znamená, že zvyčajne na pár dni uzavrieme stránky a upravujeme ich do novej podoby. Pre hráčov to znamená, že sa rozlúčia so svojimi starými postavami a začínajú plánovať nové. To znamená, že postavy ktoré si vytvoríte nemáte dlhodobo, ale len na čas ktorý zodpovedá dĺžke ročníka. Mnohým to vyhovuje, pretože tak môžu dať priestor svojej kreativite.

Musím mať prečítané knihy, ak chcem hrať?

Nie. Knihy slúžili, ako predloha k našej hre a predovšetkým sú základom sveta a niektorých pravidiel, ktoré v hre máme. Po 5 rokoch fungovania a jedenástich ročníkoch ani nie je možné, aby sme kopírovali obsah kníh. S najnovšími zmenami by sme dokonca povedali, že jediné čo máme s knihami spoločné sú kasty a názov krajiny. Všetky dôležité časti, ktoré môžeme čerpať z kníh sú vždy vysvetlené.

Ako dlho trvá ročník?

Za pôvodného konceptu sa časová dĺžka hry líšila. Niekedy trvala len tri mesiace, niekedy sme v jednom ročníku fungovali dlhšie ako pol roka. S novým konceptom chcem vyskúšať ísť reálne ročníky a udržať cyklus hry na jeden rok, aby si ľudia so svojimi postavami mohli naozaj rozohrať aj v prípade že majú rodinné, pracovné alebo študijne povinnosti, ktoré ich vedia vyradiť niekedy aj na celé týždne.

listy.png
listy.png

Kam teraz?

 

Zo skúsenosti vieme, že všetky informácie môžu byť na jedného moc. Bohužiaľ ich nemôžeme dať preč – nakoniec, sú dôležité pre pochopenie a orientovanie sa v hre. Avšak čo môžeme urobiť je poskytnúť vám aspoň pomocnú ruku v tom, kde teraz ísť. Veríme, že Vám to pomôže a pokiaľ nie, sme tu pre Vás.  Na vaše otázky odpovie cez podporu (textová bublinka na okraji stránky) alebo sa k nám môžete pripojiť na Discorde. Veselé objavovanie stránok!

Vďaka tejto časti ste zistili nie len o čom je naša hra, ale aj našu ideológiu pokiaľ príde na hráčov a hru ako takú. Pokiaľ máte stále záujem zistiť viac, odporúčame sa pozrieť na Pravidlá. Okrem toho, že sú dôležité, môžete si utvoriť lepší prehľad o tom, ako to u nás funguje. Okrem toho tam môžete nájsť napríklad aj náš odmeňovací systém, za ktorý hráči na konci získavajú reálne odmeny.

Ak veríte tomu, že by Vás mohla naša hra zaujímať, odporúčame sa ďalej pozrieť na Reálie. Tie o Illeii vám poskytnú nie len informácie o tomto ročníku, ale aj všetkých ročníkoch, ktoré sme stihli odohrať. Nájdete tam informácie aj 35 praviciach krajiny, z ktorých môže vaša potencionálna postava pochádzať.  Taktiež je tam odkaz na časovú os, ktorá slúži ako zhrnutie doterajších ročníkov.

Reálie o zahraničí ponúkajú prehľad ponúkaných, voľných či zabraných zahraničných krajín. Počítačová verzia ponúka interaktívnu mapu, pri ktorej zakliknutí sa ocitnete na informáciách o krajine a jej momentálnej situácií.  Taktiež si môžete pozrieť informácie o našej univerzite, ktorú môže vaša postava navštevovať, prípadne na nej pracovať. Ide o nový koncept, ktorý našej hre dodáva ,,real life" prvok.

V sekcií O nás ponúkame informácie o nás ako Admin teame a našom RPG. Pri postavách sa môžete pozrieť na to, aké postavy sú už v hre. No a potom môžete prejsť k samotnej registrácii. Tam nájdete zhrnutie možných postáv na založenie. V tejto fáze odporúčame byť členmi nášho discordu. Bez toho nedostanete prístup na stránky, ktoré sú určené len pre hráčov, ako sú napríklad miestnosti či fórum.

Naše RPG nie je vlastníkom konceptu a nápadu Selekcie. Všetky myšlienky, citáty príbehu patria autorke. Naše RPG však ako jediné funguje s vedomím slovenského vydavateľa kníh. Taktiež nie sme vlastníkmi väčšiny použitých fotografií osobností a iných obrázkov, ktoré sú na stránke použité. Väčšina z nich bola nájdená a stiahnutá zo stránok Google. Vyhradzujeme si však právo na fotografie použité v sekcií O hre. Taktiež si vyhradzujeme právo na všetky texty, ktoré sa na stránke nachádzajú. Ide o naše vlastné duševné vlastníctvo. V prípade zistenia o kopírovaní z textov si vyhradzujeme právo kontaktovať toho, kto tak urobil a vyžadovať zmazanie daného textu.

 

Všetky informácie, ktoré nám poskytnete zdieľate na základe vlastného rozhodnutia. V rámci ochrany osobných informácií nebude vaše osobné údaje ako: emailová adresa, vek či pohlavie verejne zdieľať. Za únik dát spôsobených treťou stranou ako je napríklad Wix  však nezodpopvedáme.

"Selekcia ťa prinútila dávkovať svoju náklonnosť po kúskoch. Nikdy ťa nebudem mať celého. Tak ako žiadna z nás."
-
Kiera Kass, Prvá-

bottom of page