rámček.png

Pravidlá
hry

Tieto pravidlá si pozorne naštudujte, za ich nedodržiavanie váš čakajú následky, ktoré môžu viesť aj k vylúčeniu z hry. Kopírovanie deja z kníh je zakázané. Vaša postava môže vyzerať ako Amerika Singer, môže byť presne ako ona z piatej kasty, ale nesmie mať to meno. Skúste popustiť uzdu fantázii a vymyslite úplne novú postavu. A ak bude vaša postava kričať na princa, že je snob, bude s ním stávkovať o nosenie nohavíc, či ho bude chcieť kopnúť do rozkroku, tak sa nám to tiež nebude veľmi páčiť. Chceme vytvoriť originálny príbeh a záleží len a len na vás.

Hráči a postavy

Daj si pozor na vek svojho spoluhráča

Nenúť iného hráča, do toho, čo mu je nepríjemné

Nik nie je dokonalý, ani tvoja postava

Tvoj zlý deň nie je zlý deň tvojej postavy

Obsah Hry

Vekovú hranicu našich hráčov uprednostňujeme 15+. Avšak, pokiaľ má chuť sa zapojiť niekto mladší, dovoľujeme si upozorniť na možnosť kontaktu s hrami s násilným či sexuálnym obsahom. Prípadne vulgarizmami. Ktoré sa môžu vyskytnúť aj vo voľnej diskusií na discorde.
Odporúča sa, aby si hráči pri súkromných hrách navzájom stanovili pre oboch prijateľné hranice, ktoré obom budú vyhovovať. Hráči sa navzájom  nesmú nútiť do násilných alebo sexuálnych scén. Aby sa predišlo nepríjemným pocitom hry, prosíme vás, aby ste sa navzájom dohodli.
Na komunikáciu s A-teamom, využívajte oficiálne sociálne siete, stránky/ mail, alebo discord. Hráčom odporúčame komunikovať spolu cez discord. Je na osobnom rozhodnutí hráčov, či si navzájom vymenia aj osobný kontakt. Na základe predošlej skúsenosti však nezodpovedáme za problémy, ktoré by kvôli tomu mohli vzniknúť. 
Vaše postavy síce nie sú reálny ľudia, ale mali by tak pôsobiť. Pravidlo Mary Sue upozorňuje, že vaše postavy by nemali byť dokonalé, nadľudské bytosti. Mali by mať svoje chyby, nedokonalosti a strachy. Každý z nás má nejaký zlozvyk či zlú vlastnosť. Dajte jednu aj svojej postave. Dokonalosť nie je zábava. 
Vaša postava nie ste vy a vy nie ste vaša postava. Vašu náladu, postoje voči iným hráčom by ste nemali prenášať do vašich postáv, za ktoré práve hráte. Nikto nehovorí, že vaša postava musí byť celý čas veselá či sa musí s každým. Len svoje konflikty neprenášajte na vašu postavu a ani si konflikty postáv neberte osobne. V každom prípade, je to len hra. Vytvorte si takzvanú kryštálovú stenu.
Z každej krajiny je možné si vytvoriť len dvoch hostí. To sa vťahuje na akýkoľvek typ postavy (Diplomat, dvorná dáma.) Taktiež každé dva ročníky dostáva zahraničná krajina BAN na dobu jedného ročníka, keď si z danej krajine nie je možno vytvoriť žiadneho vysokopostaveného jedinca. Ako sú na tom krajiny nájdete v sekcií Zahraničný hostia.
L6.png

Ako sme už viac krát spomínali, príbeh je inšpirovaný knihami zo série Selekcia avšak v tomto štádiu máme s knihou spoločné len miesto, pravidla selekcie ako takej a pár iných drobností. Od našich hráčov nevyžadujeme, aby mali prečítané knihy a na pravidla ich radi upozorníme pomocou správy, alebo v prípade účastnícky ,,schôdzky s funkcionárom“ (Hra, kde si u nových hráčov overujeme ako hrajú a prípadne im vysvetlíme, základne pravidlá selekcie. Odohráva sa pred odjazdom do paláca a každý hráč, ktorý ju musí podstúpiť bude na to následne aj v správny čas upozornený.)

Neovplyvňujte postavy iných hráčov, bez toho, aby ste im dali možnosť na vzniknutú situáciu zreagovať (napr. Vaša postava udrie inú, nesmie následne hneď na to ujsť.) Pokiaľ vstúpite do miestnosti kde prebieha hra, reagujte na posledný pridaný príspevok.
Zabiť svoju, alebo inú postavu bez povolenia hráča a admin teamu je prísne zakázané. Pokiaľ ide o vašu postavu, informujte o tom nás a spolu sa už nejako dohodneme, nerobte to prosím bez jediného slova. Pokiaľ ide o smrť inej postavy. OBAJA hráči musia ohľadom tohto rozhodnutia kontaktovať A-team.
Pokiaľ postava poruší pravidlá či zákony môže byť za to potrestaná. Smrť je prijateľná/ neprijateľná Na základe dohody medzi hráčom a A teamom, vyhradzujeme si však udeliť akýkoľvek iný trest.
Rozprávač je niekto z admin teamu. V hre sa vyskytuje len príležitostne, ale všetko čo povie je platné a neodvratné. Uvádza postavy do deja alebo môže dej postáv plne otočiť iným smerom, či ich zabiť. Slovo rozprávača je skrátka alfa a omega.

Nemusíš poznať knihy ale musíš poznať pravidlá

Daj možnosť na tvoju akciu vytvoriť reakciu

Nezabiješ

Rozprávač je tvoj pán

L6A.png
L4.png

Čas

Môžeš byť vždy len na jednom mieste

Dôležitá je kvalita, nie kvantita

Daj vedieť, že hráš a potom po sebe uprac

Hrať stále nemusíš, len nám daj vedieť

Jednu hru hraj maximálne dva dni

Tak ako neviete byť na dvoch miestach naraz vy, nedokáže to ani vaša postava. Z toho vyplýva, že vaša postava môže byť aktívna len v jednej hre a nie vo viacerých. 

Z časového hľadiska dovoľujeme hráčom len tri postavy. Hráč môže mať dve účastnícky avšak, uprednostňujeme len jednu účastníčku na jedného hráča. Pokiaľ chce hráč viac ako tri postavy, musí to najprv navrhnúť A-teamu, ktorý túto žiadosť buď schváli alebo zamietne.
Hráč by mal napísať na discord akonáhle začne v nejakej miestnosti hrať. Pokiaľ ide o hru viacerých ľudí, musí jeden z nich napísať, kto všetko a kde sa nachádzajú. Je možné uviesť, že ide o súkromnú hru a neprajete si byť inými hráčmi rušení. Táto povinnosť neplatí pre hráča princa/princeznej ktorý je na súkromnej schôdzke s inou postavou (ani tá sa vtedy nemusí písať).
Hráčom je v sekcií pre hráčov k dispozícií časový harmonogram akcií pre palác a mesto, ktorý je každý týždeň aktualizovaný. Hračkám selekcie odporúčame zúčastniť sa minimálne dvoch spoločenských akcií za mesiac, zahraničným hosťom a zamestnancom minimálne jednej. Ak však viete že nejaký časový úsek nemôžete byť aktívny, dajte nám prosím  vedieť, len aby sme vedeli. 
Pokiaľ nie ste dlhšiu dobu aktivný a nedali ste nam predtým vedieť, môžeme vás zobrať prístup na stránky(Ktorý následným zažiadaním môžete opätovne získať) a pokiaľ sa nám dlhodo neozvete, vaše postavy spadajú pod nás ako NPC, čiže ich v rámci potreby môžeme použiť. 
Jedna rozohraná hra môže trvať len dva dni. Na discorde je povinnosťou ohlásiť, že sa hra bude dohrávať v iný deň, no toto dohrávanie sa môže preniesť len jediný raz. Teda jedna hra tvrá maximálne dva dni v našom reálnom čase. 
L6.png

Pravidla písania RPG príspevku
 

Každý sa niekedy zmýli, ale neznalosť pravidiel vás neospravedlňuje. Minimálna dĺžka príspevku by mala byť na dva riadky!

Pohyb = *emote*- To, čo postava robí píšeme v 3.osobe v prítomnom čase medzi hviezdičky. (Napr.: *Odíde od stola so zamračeným výrazom.*)

Myšlienky- To, čo si vaša postava v danej chvíli myslí, píšeme do lomítok //. Napr.: /Mohol sa aspoň usmiať, nezabilo by ho to./)

Reč- To, čo postava hovorí sa ničím neohraničuje.

Príklad správne napísaného príspevku:

*Od stola odíde zo zamračeným výrazom.* /Mohol sa aspoň usmiať, nezabilo by ho to./ *Pomyslí si a hneď pri dverách stretne Miru a milo sa na ňu usmeje.* Akosi neskoro. Ktovie či ti niečo na tom stole ešte zostalo. *Mávne na ňu na rozlúčku a kráča ďalej.*

L6.png
rámček.png

Odmeňovací

systém

Odmeňovací systém funguje od 8 ročníka, stále je v skúšobnom režime a môžu v ňom nastať zmeny. Tieto zmeny budú hráčom oznámené na discorde. Ide o možnosť ako hráčov čiastočne motivovať do hier a k dodržiavaniu pravidiel. Nakoľko textové RPG nie je bežná počítačová hra, body predstavujú typické achievements. Niektoré z častých otázok:

 

Čo ak nebudem mať dosť bodov- ovplyvní ma to v hre? Čo budem mať za to, že ich budem zbierať? Musím ich zbierať?  Ako to vytvoriť tak, aby to nebolo nutne nejako ,,elitárske“ aby to nebolo nutne zväzujúce.  Aby to príliš neobmedzilo hru a podobne. O čo teda pôjde?

 

Body, sa budú prideľovať za všetko. V podstate. Poslali ste registráciu? Body! Hráte súkromnú hru? Body! Prišli ste na akciu? Body! Poslali ste galériu? Body! Každý v podstate dostáva body za veci, ktoré by ste robili normálne. Samozrejme, body bude prideľované aj za nie-tak-úplne-bežné veci. Dostanete ich za príspevok na sociálne média (meme, koláž...) alebo za výzvy a osud, ktoré tento ročník budeme tiež spúšťať a ďalšie.... Bude ich dostávať každý, je len na vás či ich budete navyšovať, alebo sa rozhodnete že...meh.

 

Na čo zbierate body? Bude za to nejaká odmena? Áno. V malom aj menšom rozsahu. V prvom rade je potrebné povedať, že nejde o veci, ktoré zmenia chod hry. Prečo? Lebo nie každý má čas, nie každý chce zbierať nejaké body...preto by bolo nefér ľudom, ktorý sa rozhodnú do toho pustiť dať moc zmeniť hru, uškodiť inej postave či podobne. Na druhú stranu, je potrebné niekoho, kto body zbiera odmeniť. V menšom rozsahu to budú veci ako- na profil dáme obrázok na viac, postava bude mať exkluzívny rozhovor s Today, urobíme pozadie/ koláž len pre vás a dáme ju na ig...sú to len malé veci, ale sú to veci, ktoré môžeme ponúknuť bez toho, aby sme nejako vyslovene diskriminovali niekoho, kto nechce. Vo väčšom rozsahu na konci ročníka vyberieme dvoch hráčov, s najväčším počtom bodov a odmeníme ho niečom hmotným. Knihou, šálkou...Samozrejme nebude to niečo prevratné veľké. Ale povedali by sme, že aj to je niečo? Pretože doteraz tu vždy boli hráči ktorý hrali viac a ktorý menej- a je fér nejako to odmeniť no zároveň výrazne nediskriminovať niekoho kto nehrá.

 

Jediný kto nebude zbierať body je Nalla a ja. To by bola úplná hlúposť. Všetci ostatní sú registráciou automaticky zaradený do bodového systému. Niekoľko aktivít za ktoré môžete získať body je uvedených nižšie. Časom budeme môcť nejaké pridať (nakoľko je to projekt skôr len ,,v plienkach“) ale rovno môžem povedať, že ľudia ako Mee alebo tak nebudú dostávať body naviac za napr: písanie časopisu. Aby to bolo spravodlivé, nakoľko sú to aktivity, ktoré nemôže vykonávať každý.

Registrácia postavy 50 bodov (možné získať ju max 3x)

 

Akcie:

 

Prítomnosť na akcií 20 bodov

Včasné oznámenie o neúčasti na akcií (teda maximálne hodinu predom) 10 bodov

 

Zaslanie galérie na akciu (ak postava príde a za každú jednu postavu) 10 bodov

 

Postava sa umiestni v módnej polícií (in aj out) 5 bodov

 

Ak ako hráč navrhnete tému akcie, ktorá bude vybraná v hlasovaní 5 bodov

 

Ak zorganizujete sami navrhnete a zorganizujte akciu (Napr. Čaj o piatej pre Selekciu) 20 bodov.

L6.png

Hry

Hry mimo bežnej akcie 5 bodov (pre každého zúčastneného)

 

Nahlásenie hry 5 bodov (pre každého zúčastneného)

 

Ponuka k hre 2 body (pre každého kto napíše do dohody hier bez ohľadu na to,

či sa hra uskutoční alebo nie, len 2 body denne)

 

Prijatie hry z dohody hier: 2 body.

 

Využitie ľahšej formy osudu: 10 bodov

 

Využitie ťažšej formy osudu: 15 bodov.

 

Iné

 

Napísanie nástenky : 10 bodov

Poslanie klebety do rubriky ,,vtáčiky čvirikali“ 5 bodov (Klebety posielať Mary)

 Vytvorenie meme: 5 bodov za každý obrázok

Vytvorenie nejakého iného obrázku (napr. moodboardy) 5 bodov

Vytvorenie vlastného fanarttu/ Photoshopu 10 bodov

L6.png
L6A.png
L4.png

Vyhradzujeme si právo na to, počet bodov upraviť, prípadne pridať nové úlohy na získanie bodov bez toho, aby sme ich uviedli aj sem. Väčšina zmien budem predom uvedená v príslušnom kanále na discorde.

"Chcem len tvoj prísľub, že zostaneš so mnou, že budeš moja. Niekedy mám pocit, že sa mi len zdáš. Sľúb mi, že zostaneš."
-
Kiera Kass, Elita-