top of page
lišta.png

Reálie Zahraničných
krajín

Začiatok

Aké  výhody čerpajú zahraniční hostia?

     

Zahraničný hostia sú počas celého svojho pobytu ubytovaný v priestoroch paláca. Sú im ponúknuté všetky služby a potrebný personál, ktorý budú za túto dobu potrebovať. Zahraničný hostia môžu mimovoľne opúšťať pozemky paláca, navštevovať mesto či krajinu, alebo dokonca krajinu opustiť a vrátiť sa. Vzťahy medzi zahraničnými hosťami nie sú zakázané a ani vzťahy so zamestnancami paláca (no aj napriek tomu ich palác neodporúča). Počas svojho pobytu môžu rokovať s kráľovskou rodinou a zúčastňovať sa všetkých akcií v paláci.

Čo majú zahraniční hostia dodržiavať?

     

Zakazuje sa vykonávanie akejkoľvek nelegálnej aktivity, porušovanie medzinárodných dohôd či porušovanie zákonov Illei ako takej. Taktiež by palác mali opúšťať s doprovodom, prípade svoj odchod niekomu nahlásiť- pre ich vlastné bezpečie.

Hocikto z povolených krajín. Teda aj vladári či vysokopostavený politici.

Nižšie postavený diplomati či šľachtici, ktorý nepatria do priamej kráľovskej línie danej krajiny. 

Zahračné krajiny

Zahraničné krajiny

Pri výbere zahraničného hosťa je dôležité vybrať si krajinu, ktorá vám najviac vyhovuje. Niektoré krajiny majú svojich ,,permanentných“ hráčov, ale to neznamená že danú krajinu nemôžete vybrať, prípadne sa opýtať či niekto nehľadá súrodenca či inú postavu z danej krajiny. Tiež je potrebné sledovať, či krajina nemá tento ročník udelený ,,ban“. Pokiaľ krajina má, nie je možné si pod jej záštitou vytvoriť vysokopostaveného hosťa. Reálie ku krajinám sú pomerne pevne dané a preto je potrebné, aby ste si ich prečítali a prípadne spomenuli. Údaje o dostupných krajinách nájdete na interaktívnej mape aj pri danej krajine v prípade mobilu len pri krajine.

Kotva 1
Brazília

Brazíliu si mnoho ľudí nevšímalo, no všetko sa zmenilo po atentáte na kráľovskú rodinu. Po smrti korunného princa už kráľ nebol vo veku na splodenie potomka a koruna tak ostala neobsadená. Strhol sa boj medzi rodmi, ktoré mali naň nárok, čo vyústilo do občianskej vojny. Po zásahu iných krajín, medzi ktorými bola aj Illea krajine vládne nový rod, na ktorý si ľudia stále zvykajú. Výroba elektrotechniky sa obnovila a krajina sa zotavuje z bojov.

HLAVEN0 MESTO: São Paulo

ÚRADNÝ JAZYK: Protgalština

VLÁDNUCÍ ROD: Cortez

brazíliav.png
brazíliaz.png
argentína.jpg
Argentína

Argentína je známa rôznymi oblasťami podnebia a podľa toho sa rozlišuje životná úroveň v krajine. Argentína sa snaží čo najviac spolupracuje so svojimi susedmi a to Brazíliou či Illeou. Podľa Illey si rozdelila aj kastový systém, ktorý je úplne totožný. Diplomati či deti následníka často Illeu navštevujú, aby upevnili ich vzťahy a pozorovali samotný pokrok v Illey. Najviac ľudí a obchodu sa sústreďuje do hlavného mesta.
HLAVEN0 MESTO: Buenos Aires

ÚRADNÝ JAZYK: Španielčina

VLÁDNUCÍ ROD: Navarro

argentína V.png
argentína Z.png
unionbuildings1.jpg
Afrika

Afrika bola vždy pre mnohých chudobná krajina a všetci si pamätali na doby, kedy všetky väčšie veľmoci mali rozobrané tunajšie kolónie. Napriek že Talinasko a Illea sa tých svojich vzdali už pred desiatkami rokov, Nemecko to nemalo v pláne. Po rokoch neúspešného vyjednávania došlo na týchto územiach k protestom, ktoré prerástli do vojnového konfliktu v ktorom ma Afrika prekvapivo mnoho stúpencov. A zdá sa, že ľud má svojho vodcu o ktorom sa hovorí ako o budúcom kráľovi.
HLAVEN0 MESTO:  Lagos

ÚRADNÝ JAZYK: Angličtina, Nemčina

VLÁDNUCÍ ROD: Prezident

afrikav.png
afrikaz.png
Kotva 2
irán.jpg
Irán

Irán je silne islamsky založený štát, kde majú ženy stále obmedzené práva a za nedodržiavanie náboženských zásad sú vysoké tresty. Pôvodne Iránu vládli duchovní hospodári, no v poslednom desaťročí prešla krajina na jedného vládcu- Ajatóllaha, podobnému kráľovi, ktorému podliehajú radcovia. Vďaka tomu sa uvoľňujú aj práva žien a vládca sa snaží o zníženie prísnosti trestov.

HLAVEN0 MESTO:  Teherán

ÚRADNÝ JAZYK: Perzština

VLÁDNUCÍ ROD: Hosseini

irán V.png
irán Z.png
India

India je veľmi zaľudnená krajina, ktorá sa niekoľko generácií dozadu odpojila od Novej Ázie. A kým to vtedy ľudia oslavovali, teraz volajú po tom, aby sa to vrátilo. Kráľovská rodina podľa mnohých zlenivela a nevníma problémy svojej krajiny. V tej síce pracuje veľa ľudí, no podmienky sú čoraz horšie a veľa obyvateľovmu umiera v mladom, produktívnom veku. Ľudia volajú po zmene – nemajú konkrétnu požiadavku, len nech sa to zmení.

HLAVEN0 MESTO: Naí Dilli

ÚRADNÝ JAZYK: Hindčina

VLÁDNUCÍ ROD: ben Nair

indiav.png
indiaz.png
Saudská Arábia

Saudská Arábia je kráľovstvo známe svojimi farbami, exotikou a hlavne silnými tradíciami. Tie však výrazne nabúrala aktuálna kalifa, ktorá zvrhla svojho otca a nedovolila, aby jej jej mladší súrodenec zobral miesto na vrchole krajiny. To malo zmiešané reakcie a kým mladý sú nadšený zo zmeny po ktorej volali, staršia generácia sa nedokáže úplne zmieriť s tým že im vládne žena a že mení zaužívané tradície. Spojenec by sa zišiel.

HLAVEN0 MESTO: Rijád

ÚRADNÝ JAZYK: Arabčina

VLÁDNUCÍ ROD: Al-Hašímí

arabia V.png
arabia Z.png
Kotva 3
čína.JPG
Čína

TČína je jedna z najväčších vývozcov vo svete. Podobne ako Nová Ázia má stabilnú ekonomiku, no práve s Áziou majú najhoršie vzťahy. Čína odmieta spolupracovať s Áziou a snaží sa nadviazať silné vzťahy s Illeou, keďže Illea je najmocnejšia krajina na svete. Čína silno verí vo svoje tradície, dbá na ich dodržiavanie a uvažuje o podobnom kastovom systéme ako má Illea. Preto je s ňou v úzkom kontakte.


HLAVEN0 MESTO: Peking

ÚRADNÝ JAZYK: Čínština

VLÁDNUCÍ ROD: Liú

čína V.png
čína Z.png
Nová Ázia

Táto krajina ma veľký vplyv na svetovú politiku a aj ekonomiku. Ide o krajinu s autonómnou vládou, v ktorej sa dodržujú tradície a zvyky. Ich samostatnosť a momentálne postavenie vo svete je niečo, na čo sú výnimočne hrdý a vo vnútornom systéme krajiny sa nepočíta so žiadnymi zmenami. Trh tu ovláda predovšetkým obchod s čajom. Kedysi Illea a Nová Ázia spolu viedli vojnu a aj momenátlne sa medzi krajinami schyľuje ku konfliktu
HLAVEN0 MESTO: Tokyo

ÚRADNÝ JAZYK: Japončina, Kórejčina

VLÁDNUCÍ ROD: Edo

japonsko.png
japonsko1.png
Austrália

Dni revolúcie a chudoby sú už len súčasťou historických kníh, z ktorých sa austrálske deti učia. Austrália si skrátka existuje na svojej časti planéty a robí všetko pre to, aby sa mali čo najlepšie. Sú veľmi technologický pokročilá krajina a to predovšetkým kvôli tomu, že vždy sa snažia vymyslieť niečo, aby sa im lepšie žilo na ich horúcom kontinente. Ich vzťahy s Illeou sú stále prítomné, no už nie tak silné ako v minulosti.

HLAVEN0 MESTO:  Sydney

ÚRADNÝ JAZYK: Angličtina

VLÁDNUCÍ ROD: Purnell

austráliav.png
austráliaz.png
Kotva 4
mongólsko.jpeg
Mongolsko

Mongolsko je zložené z niekoľkých grófstiev, ktoré si riadia svoje územia a podliehajú vojvodovi, ktorý riadi oblasť okolo hlavného mesta. V krajine je vo veľkej miere rozšírené rodinkárstvo a väčšinu grófstiev majú pod palcom rodinný príslušníci vojvodu. Vláda chce preskúmať nové možnosti ťažby surovín, no na to potrebuje finančnú podporu od iných krajín a spojencov, na čom momentálne intenzívne pracuje.

HLAVEN0 MESTO:  Ulanbátar

ÚRADNÝ JAZYK: Ruština, čínština

VLÁDNUCÍ ROD: Sambuu

mongolsko V.png
mongolsko Z.png
kazachstan.jpg
Kazachstan

Kazachstan je demokratická republika tesne pred voľbami. To sa odráža aj na vedení krajiny, keď je pre NR a prezidenta dôležitejšia politická kampaň ako vedenie krajiny. Najhoršie je na tom súdnictvo, ktorému nedôveruje viac ako 80% občanov. Nedôvera občanov v súdnu spravodlivosť sa prenáša na celú vládu a nepomáhajú ani žiadne podporné platformy pre verejnú dôveru. Občania sa obzerajú na svojich susedov a žiadajú si prechod na monarchiu, no prezident a NR to odmieta.

HLAVEN0 MESTO: Nur- Sultan

ÚRADNÝ JAZYK: Kazaština, Ruština

VLÁDNUCÍ ROD: -

kazachstan V.png
kazachstan Z.png
Rusko

Rusko sa svojej demokracie nikdy nevzdá a aj napriek tomu, že sa svet mení na hromadu kráľovstiev, u nich nikdy. Rusko má s krajinami pomerne nestabilný vzťah. Ide o veľmoc, s ktorou treba obchodovať a aj sa to oplatí. Majú prosperujúcu ekonomiku a vojská. Na druhú stranu sa nesnažia nijakým spôsobom zasiahnuť do problémov si Ruskou mafiou. Mnohí hovoria o tom, že hlava krajiny je na nich vždy aj napojená.
HLAVEN0 MESTO:  Moskva

ÚRADNÝ JAZYK: Ruština

VLÁDNUCÍ ROD: Prezident

ruskov.png
ruskoz.png
Kotva 5
Bielorusko

Ak sa niekde spomínalo Bielorusko, zvyčajne v spojení s jeho kedysi silným spojencom Ruskom. To ich však generácie využívalo na výrobu poľnohospodárskych strojov a na pomoc s produkciou zemného plynu, pričom zo zárobku krajina nevidela takmer nič. To sa zmenilo, krajina sa osamostnila a začala vyrábať zbrane. No má problém nadviazať kontakty, nakoľko sa všetci boja Ruska. Je to silne konzervatívna krajina.
HLAVEN0 MESTO: Minsk

ÚRADNÝ JAZYK: Ruština

VLÁDNUCÍ ROD: Nikolaevsky

1920px-Flag_of_Belarus.svg.png
1024px-Coat_of_arms_of_Belarus_(official
Fínsko

Po väčších zmenách sa z Fínska ako republiky stala monarchia, ktorá sa veľmi skoro spojila so silnými spojencami ako bola Nová Ázia a výrazne si pomohli získať priazeň ľudí, keď pomáhali Nórsku na nohy. Ide o veľmi pokrokovú krajinu, ktorý vyhľadávajú nový ľudia. Sú známy svojim homosexuálnym kráľovským párom vo svojej historií alebo všeobecne svojim silným bojom za zmenu životného prostredia a zdravotníctvo.

HLAVEN0 MESTO:  Helsinky

ÚRADNÝ JAZYK: Fíndčina, Švédčina

VLÁDNUCÍ ROD: Virtanen

fínskov.png
fínskoz.png
Švédsko

Švédsko po vojne čelilo silnému náporu migrantov z Nórska, no akonáhle tento problém zmizol väčšina ľudí si o krajine prestala hovoriť. Sú známy svojou krásnou prírodou a veľmi dobrým vzdelaním, no nevytvárajú žiadne väčšie spojenectvá, ktoré by ich niekam posúvali. Nie je im zle, ich ekonomika je stabilná a pokojná, no otázka je, či im to s týmto prístupom vydrží dostatočne dlho a či ich pasivita nebude ich záhuba

HLAVEN0 MESTO: Štokholm

ÚRADNÝ JAZYK: Švédčina

VLÁDNUCÍ ROD: Tjäder

švédsko V.png
švédkos Z.png
Kotva 6
Veľká Británia

Rod Windsorovcov, ako hovoria domáci, nikdy nevyhynie a Anglicko ma modrú krv v žilách tak, ako žiadna iná krajina. Ide o veľmi mocnú a bohatú krajinu s veľkým vojskom a zvyčajne nenájdete nikoho, kto by ich mal chcieť mať proti sebe. Pomocou sobášu boli vzťahy s Illeyou posilnené, Pod UK spadá Írsko, Wales a Škótsko. Dlhodobo sa hovorí o možnom vojenskom spore s Čínou.

HLAVEN0 MESTO: Londýn

ÚRADNÝ JAZYK: Angličtina, Škótčina

VLÁDNUCÍ ROD: Windsor

anglicko1.png
anglicko2.png
Nórsko

Nórsko je krajina, ktorá má po rokoch konečne pokoj. Ľudia po nej nezazerajú, ako po zločincovi sveta a mali čas sústrediť sa na to, aby sa dali dohromady. Automobilový a rybársky priemysel sú hlavne zložky ekonomiky. Za nimi nasleduje turizmus. Dobré vzťahy sa udržujú aj s Illeou, s ktorou boli dávno vo vojne a svadbou zas naviazali spojenectvo.  Krajina opätovne plne prosperuje.
HLAVEN0 MESTO: Oslo

ÚRADNÝ JAZYK: Nórčina

VLÁDNUCÍ ROD: Haggen

nórskoz.png
nórskov.png
Greenland

Veľká časť krajiny je pokrytá ľadom, pretože je to jedna z najsevernejších krajín. Väčšina obyvateľstva sa zdržiava na blízkom ostrove, kde sa sústreďuje aj kráľovská rodina. Krajina je závislá od zahraničného obchodu, no finančne im pomáha bohatý cestovný ruch, vďaka horúcim prameňom a krásnej prírode. Vládnuci rod sa snaží zabezpečiť čo najstabilnejší zahraničný obchod a vzťahy.


HLAVEN0 MESTO: Reykjavík

ÚRADNÝ JAZYK: Islandčina, Grónčina

VLÁDNUCÍ ROD: Gíslason

grónsko V.png
grónsko Z.png
Kotva 7
Francúzsko

Táto krajina si prešla mnohým a zdá sa že ich boj o pokojný život sa nekončí. Napriek tomu, že je krajina pomerne ekonomicky stabilná a zameriavajú sa poľnohospodársky, turistický a kozmetický priemysel ich povaha im zapričiňuje problémy s Ruskom a aj Dánskom. Obyvatelia sa obávajú vojny a volajú po zmene na kráľovskom tróne


HLAVEN0 MESTO:  Paríž

ÚRADNÝ JAZYK: Francúzština

VLÁDNUCÍ ROD: Levasseur

francev.png
francez.png
Španielsko

Kým niekoľko rokov dozadu šlo o pomerne stabilné a prosperujúce kráľovstvo, v dôsledku zlých investícii zo strany terajšieho kráľa je krajina vo veľkých dlhoch, z ktorých sa nevie vyhrabať. Mnohí veria, že by kráľ chcel princeznú vydať do Illei, ktorá by im mohla zaručene sa postaviť na nohy

HLAVEN0 MESTO: Madrid

ÚRADNÝ JAZYK: Španielčina

VLÁDNUCÍ ROD: Sanchez

španielsko1.png
španielsko.png
Portugalsko

Dávne až diktátorské panovanie je zabudnuté a krajina plne prosperuje predovšetkým vďaka ťažbe minerálov a drahokamov. Krajina ma silné spojenectvo s Illeou aj Gréckom. Krajina však napriek prírodnému dedičstvu bojuje s nedostatočným turizmom a záujmom iných krajín. Čo momentálne nepredstavuje problém, no v budúcnosti môže.
HLAVEN0 MESTO:  Lisabon

ÚRADNÝ JAZYK: Portugalčina

VLÁDNUCÍ ROD: Art

portugalskov.png
portugalskoz.png
Kotva 8
Taliansko

Po veľkých zmenách bolo Taliansko krajina, ktorej sa ľudia pomerne vyhýbali. Tvrdý režim predošlého kráľa bol nahradený novým, viac racionálnejším prístupom nového kráľa. Napriek tomu, že majú nejakých spojencov, krajina stále nie je v dobrom stave a veľa obyvateľstva je na hranici chudoby. Zlepšuje sa to, no pomaly. Taliansko by potrebovalo naozaj silného spojenca, nakoľko turizmus a poľnohospodárstvo ich neposunie tak rýchlo.

HLAVEN0 MESTO: Rím

ÚRADNÝ JAZYK: Taliančina

VLÁDNUCÍ ROD: Cellasto

taliansko2.png
taliansko1.png
grécko.jpg
Grécko

Po náročnej histórií krajiny je Grécko stabilným, pomaly prosperujúcim kráľovstvom. Majú spojencov nie len v Illey ale aj Maďarsku, Portugalsku a Dánsku. Najväčší podiel na ekonomike má turizmus, rybolov a ťažba minerálov. Dôsledky veľkej krízy s vodou v niektorých oblastiach pociťujú do dnešného dňa, no nie je to nič, na čo by sa aktívne nepracovalo.

 

HLAVEN0 MESTO:  Atény

ÚRADNÝ JAZYK: Gréčtina

VLÁDNUCÍ ROD: Megalos

gréckov.png
gréckoz.png
Kotva 9
Kotva 10
Dánsko

Dánsko je jedna z pasívnych krajín, ktorá však na to, ako je malá a nečinná má dostatok spojencov. To predovšetkým kvôli ich vojenskej vybavenosti, ktorá sa zaručene zíde. No v posledných rokoch sa objavuje menšia rodina z vedľajšej línie, ktorá sa usiluje o zvrhnutie momentálnej kráľovskej rodiny. Mnoho ľudí ich podporuje aj kvôli tomu, že okrem vojska je krajina pomerne zanedbaná a nevidieť zmenu.


HLAVEN0 MESTO:  Kdaň

ÚRADNÝ JAZYK: Dánčina

VLÁDNUCÍ ROD: Oldenburk

dánskov.png
dánskoz.png
Holandsko

Keby mala ostať len tá krajina, ktorá sa dostala na vrchol  predovšetkým svadbami, tak by si miesto udržalo určite Holandsko. Samozrejme, pomerne dobre napredujú v poľnohospodárstve, predajom kvetov a turistikou, no nie je pomaly krajina do ktorej sa nejako nepriženili a majú spojencov všade. Otázka je, dokedy im to vydrží. O krajine sa stále hovorí v spojitosti s nejakými škandálmi a momentálny obraz v očiach verejnosti nie je úplne pekný.

HLAVEN0 MESTO: Amsterdam

ÚRADNÝ JAZYK: Holandčina

VLÁDNUCÍ ROD: Peletier

holandskov.png
holandskoz.png
Belgicko

Belgicko je oproti svojim susedom jedna z menších krajín, no dá sa povedať, že práve svojou polohou vyhrala lotériu. Belgicko,  ako také,  profituje predovšetkým na svojej otvorenej ekonomike- funguje ako jeden z dôležitých dopravných uzlov, dokonca sa tu nachádza jeden z najväčších prístavov v Európe. Ide o veľmi kozmopolitu krajinu a ich spojenectvo s Illeyou je však už tak trochu len vec histórie a momentálne sú neutrálny.


HLAVEN0 MESTO:  Brusel

ÚRADNÝ JAZYK: Holandčina, Nemčina

VLÁDNUCÍ ROD: De Bruyn

belgickov.png
belgickoz.png
Kotva 11
Nemecko

Nemecko je silná stabilná krajina, ktorá ma čistý obraz v očiach verejnosti. Problém nastal pred pár rokmi, potom čo mnoho ľudí neprávom nedôverovalo kompetenciám korunného princa Theodora. Nemal ani šancu sa poriadne ukázať, keď krajina prešla do vojnového stavu s africkými kolóniami, ktorých sa nechceli vzdať. Nemecko sa nechce vzdať a preto ho mnohé krajine nepodporujú.

HLAVEN0 MESTO: Berlín

ÚRADNÝ JAZYK: Nemčina

VLÁDNUCÍ ROD: Fiedler

nemeckovlajka_0.png
nemecko1.png
švajčiarsko.jpg
Švajčiarsko

Švajčiarsko sa radí medzi najbohatšie krajiny Európy. Je bankovým a finančným centrom Európy. Životná úroveň krajiny je veľmi vysoká a mnoho ľudí zo zahraničia sa snaží získať občianstvo. Vládnuci rod to odmieta, neustále prijíma ďalšie a ďalšie zákony, ktoré to sťažujú. Švajčiarsko si rado žije svoj život a odmieta sa deliť, či spolupracovať s inými krajinami. Z tohto pohľadu nie je vo svete obľúbené.

HLAVEN0 MESTO: Zürich

ÚRADNÝ JAZYK: Nemčina, francúština

VLÁDNUCÍ ROD: Leuenberger

švajčiarsko Z.png
švajčiarsko V.png
rakúsko.jpg
Rakúsko

Rakúsko je priemyselná krajina. Finančnú nezávislosť si kráľovstvo vybudovalo vďaka bohatým nerastným surovinám a to hlavne vďaka spracovávaniu magnezitu, v čom je 2. najväčší výrobca na svete. Kráľovská rodina neustále investuje do nových technológií, ktoré pomáhajú pri ťažbe nerastných surovín. Ťažobné bohatstvo je výhodou pre vládu, no občania krajiny proti tomu pravidelne bojujú, radi by pracovali ľahšie a bojujú proti terajšej vláde.

HLAVEN0 MESTO: Viedeň

<