top of page
lišta.png

Registrácia

Registrácie na účastníkov sú otvorené do 14.5.

V prvom rade vám chceme poďakovať, že ste sa rozhodli s nami hrať a dovoľte nám povedať, že sa na vás tešíme.  Registračný dotazník je dostupný na stránkach celý čas. Pred vyplnením registrácie si odporúčame prečítať pravidlá, charakteristiky postáv a taktiež odporúčame si postavu napísať najprv v programe ako je napríklad Word. Registráciu odporúčame vyplniť za pomoci počítača (je to prehliadnejšie, znižuje sa možnosť nejakých väčších preklikov alebo iných chýb). Pokiaľ nemáte takú možnosť, použite odkazy na registračný formulár. V prípade otázok sa na nás môžete pokojne obrátiť na Discorde. Ak s postavami nie je žiaden problém, budú nahrané hneď, ako to bude v našich silách. Pokiaľ budú s registráciou nejaké problémy, budeme vás kontaktovať cez Discord. 

 Informácie, ktoré nám v dotazníkoch a pri registrácii člena na stránky poskytnete nikdy nebudú zverejnené a nebudú použite na nič iné, ako na prípadné kontaktovanie vašej osoby v prípade, že sa s vami nebudeme vedieť spojiť inak, ako cez email, ktorý bude poskytnutý pri registrácií. Vaše osobné informácie ako email či vek nebudú zverejnené a uchovávame ich na zabezpečených a zaheslovaných stránkach. Obraciame sa zároveň aj na zákon GDPR ktorý obranní vás aj nás.

Účastníčky

Ak máte problém s tým, akú postavu si vybrať, ako napísať charakteristiku, nižšie nájdete niekoľko pomocných bodov, ktoré Vám v tom pomôžu.

Účastníčky

Účastníčky Selekcie ako také sa v hre nevyskytujú. Nevyberá sa 35 dievčat, každá z jednej provincie. Podľa nového zákona sa princ musí oženiť do svojich 25 rokov, aby si mohol nárokovať korunu. Princ si musí vybrať manželku a tak má možnosť úplne každá žena. Môže to byť mladé dievča, môže to byť zamestnankyňa v paláci ale aj obyčajná žena z mesta. Dokonca to môžu byť aj diplomatky, zahraničné diplomatky, či princezné z iných krajín. Šancu na získanie koruny má tak úplne každý. Kráľovská rodina, samotný korunný princ sa viac angažuje v meste, stretáva sa obyvateľmi mesta, aj keď pri ňom nechýba ochranka. Každá mladá žena o neho môže prejaviť záujem, aj keď „selekcia“ nemá žiadne pravidlá a žiadne príkazy alebo zákazy. Proces selekcie, čakanie na rande, povinnosti spojené s palácom tak nie sú súčasťou hry. Stále je ale možné sa dostať ako obyčajné dievča do paláca na ples, či nejaký večierok. Preto nie je potrebné si robiť prioritne slávne osobnosti, ktoré by prejavili záujem o princa. Súčasťou hry je univerzita a univerzitný život, na ktorom sa bude podieľať aj princ. Pravidlom je, že hráč môže zapojiť do “selekcie“ iba jednu svoju ženskú postavu.

zahrani%C4%8Dn%C3%A9_edited.jpg

Zahraniční hostia

dvorn%C3%A9_edited.jpg

Dvorné dámy/radcovia

strážnik.jpg

Strážnici/policajti

Návštevy zahraničných hostí sú v každom období veľmi obľúbené. Či už ide o pracovné cesty následníkov trónu, či diplomatov z rôznych krajín, alebo sú to návštevy spojené so spoznávaním krajiny, či priateľskej návštevy našej kráľovskej rodiny. V minulosti bolo najlepším obdobím na návštevy práve čas Selekcie, no už niekoľko rokov si kráľovské rodiny zo zahraničia zvykli na to, že je to úplne inak. Tieto vzťahy nevznikajú len medzi danou krajinou a Illeou, ale aj inými krajinami, ktoré sa môžu kedykoľvek zdržiavať v blízkosti dvora, či v krajine. Pod záštitou medzinárodných dohôd sa v paláci môžu zdržiavať po neobmedzenú dobu. Môžu byť ubytovaní v paláci, ak ide o pracovnú cestu, či oficiálnu návštevu paláca, no môžu tráviť svoj čas aj v meste a byť ubytovaní v meste. Do krajiny môže byť vyslaný hocikto z kráľovskej rodiny, menšia šľachta alebo krajinou vybraní diplomati. Podobne je to aj s krajínami, kde je iný štátny systém. Aj politici, či prezidenti môžu nadviazať obchodné kontakty s Illeou, či inou krajinou.
Princezné, diplomatky, političky, akékoľvek ženy, či muži majú možnosť získať si srdce korunného princa/princeznej.

Vo všeobecnosti princeznám a kráľovnám robia spoločnosť dámy, zvané dvorné dámy. Ide o ženy, ktoré vo väčšine prípadov pochádzajú z vyšších kást (najčastejšie druhá). Etiku ovládajú z pamäte, pomáhajú kráľovnám a princeznám s osobnejšími vecami ako komorné, pomáhajú plánovať spoločenské akcie či zabávajú ich panie vo voľnom čase, sú ich pravou rukou. Je bežné že vekovo sú na tom podobne ako je kráľovná alebo princezná, zvyčajne túto úlohu plnia celoživotne. Podobnú úlohu plnia radcovia. Zvyčajne ide o starších mužov, výnimočne ženy, ktorý sú súčasťou rady, ktorá na čele s vládcom rozhoduje o dôležitých záležitostiach krajiny. Taktiež ide o ľudí z vyšších kást, zvyčajne s veľmi kvalitným vzdelaním v nejakom odbore. Zvyčajne sa v paláci zdržiavajú počas dňa a sú pozývaní na všetky spoločenské akcie. Rodiny dvorných dám a radcov sú v spoločnosti veľmi obľúbene a ich deti majú zvyčajne veľmi svetlú budúcnosť.

Aj radcovia, dvorné dámy majú možnosť bojovať o srdce princa, ktorý sa musí oženiť do 25 roku života.

rebeli_edited.jpg
mesto_edited.jpg
Komorn%C3%A9-%C3%ADk_edited.jpg
Ostatné

Angeles možno nie je najväčšie mesto krajiny, ale je to hlavné. Aj preto sa tu každoročne sťahujú desiatky ak nie stovky ľudí. Prítomnosť kráľovskej rodiny znamená vyššie platy viac pracovných pozícií a vyššiu príležitosť stretnúť nie len kráľovskú rodinu ale vo všeobecnosti vplyvných ľudí. V mesta sa pochopiteľne pohybujú rôzne kasty, ľudia rôznych vekových a sociálnych kategórií. V okolí Angeles sa nachádzajú aj tie najlepšie univerzity v krajine a mnoho mladých ľudí ktorý na to majú dúfajú, že sa na ne dostanú. Obyvatelia mesta sa do paláca len tak ľahko nedostanú- možno len počas návštevných hodín do priestorov otvorených pre verejnosť. Alebo v prípade, že ich niekto z paláca pozve dnu- To nemusí byť tak ťažké, pretože síce bežný obyvateľ do paláca nepríde, mnohí členovia kráľovskej rodiny či iní dôležitý ľudia do mesta bežne zablúdia. A na mieste, kde ich tak nezväzuje etika sa kontakty nadväzujú veľmi ľahko. Možno si každý týždeň neoblečiete plesovú robu, ale môžete si užiť v klube alebo len tak si zájsť na počúvanie poézie do blízkej kaviarne. A to si mnohí z paláca len tak nemôžu dovoliť. Posledné roky je všetko uvoľnenejšie aj medzi kráľovskou rodinou. Bežní smrteľníci majú väčšiu šancu stretnúť kráľovskú rodinu, korunného princa, princezné, pretože sa viac angažujú do života mesta, krajiny, občanov a už niekoľko rokov študujú na verejnej škole v meste. Kto by nechcel byť spolužiakom princa či princeznej? Kto by nechcel mať možnosť sa zamilovať do korunného princa? Nech robia obyvatelia čokoľvek, čašníčky, predavačky, policajtov alebo sú to celebrity, každý má rovnakú šancu na získanie koruny.

Strážnik či strážnička je človek, ktorý sa zúčastnil niekoľko mesačného výcviku na niektorej z akadémií na to určenej. Na takýto výcvik sa môže prihlásiť hocikto vo veku 18 a vyššie, pričom na konci jeho úspešného absolvovania je mu jeho predošlá kasta zmenená na druhú kastu. Najlepší sú zvyčajne prevelení na pozíciu strážnika v paláci, kde je ich úloha ochraňovať kráľovskú rodinu a obyvateľov paláca. Väčšina je predelená buď do služby vo vojnových oblastiach (pokiaľ prebieha vojna, či krajina prisľúbila pomoc inej krajine vo vojne.) alebo sú presunutí do rôznych provincií a miest, kde dozerajú na poriadok a rešpektovanie zákonov. Policajti sa nikdy nezúčastňujú ochrany kráľovskej rodiny a slúžia len v mestách. Strážnici sú zamestnanci koruny, zatiaľ čo policajti sú zamestnancami mesta a podieľajú sa na ochrane mesta aj na papierovačkach v kancelárii.

Je osoba ktorá patrí k šiestej kaste. Všeobecné zamestnanie týchto osôb je ,,sluha/ slúžka“ pričom povýšenie na komorníka je jedno z najväčších povýšení aké môžu dosiahnuť. Komorné a komorníkovi slúžia prideleným ľudom. Členom kráľovskej rodiny, zahraničným hosťom či samotnej selekcií. Ide zvyčajne o najzdravších jedincov, ktorý ovládajú základy etikety a viacerých remesiel. Napriek tomu, že sú niekomu pridelený mali by počúvať príkazy od každého, kto je im spoločensky nadriadený- teda takmer každý okrem nižších zamestnancov paláca. Aj keď sú to zamestnanci paláca, stále sa môžu objavovať v meste, študovať, žiť svoj život mimo práce v paláci.

Každá spoločnosť má svoju odvrátenú stranu tváre a nie je to inak ani v krajine, ktorú riadi jedna hlava za pomoci ďalších. Obchody s bielym mäsom, drogami či iné nevhodné aktivity sa začali po krajine rozširovať ako mor. Niektorí pre nich pracujú lebo chcú, iný musia aby splatili dlhy, čo si u nich narobili. Avšak voči mafií prudko bojuje kráľovská rodina a po posledných rokoch bola najväčšia organizácia rozštiepená na niekoľko menších nehovoriac o mafiánskych klanoch z iných krajín, ktorý si chcú ukojiť menšie oblasti na svoje obchody. Zvyčajne ide o členkov nižších kást, ale nájdete ich aj na vysokých pozíciách. A pozor, členovia tejto skupiny nemusia byť len v tieňoch temných uličiek mesta, ale aj pokojne v paláci, či na vysokých pozíciách vo vedení miest, univerzít a iných podnikateľských postoch.

Každá postava má možnosť stretnúť princa, preto nie je potrebné si vytvárať prioritne slávne osobnosti alebo zahraničných hostí. Každý hráč môže zapojiť do "selekcie" len jednu svoju postavu a každá dostane možnosť princa spoznať, nech už to bude modelka, alebo predavačka v kaviarni.

Komorník/komorná

Mafia

Obyvatelia mesta

Kasta

Zrejme jednou z najdôležitejších záležitosti na výber je kasta. To kam ju zaradíte urči nie len jej povolanie ale aj výchovu a schopnosti. Dievča zo 7 kasty samozrejme nebude mať vysokú školu a ovládať 7 jazykov. A dievča z 2 kasty nebude zas tráviť hodiny na slnku pri obrábaní poľa.  To aj kvôli tomu, že čím vyššia kasta tým vyššie a kvalitnejšie vzdelanie, kvalitnejšie potraviny či oblečenie. Ľudia z nižších kást majú častejšie menej kvalitné či farebné oblečenie. Nemôžu si dovoliť niektoré služby či kvalitné potraviny. No životná úroveň je oveľa lepšia, kráľovská rodina podporuje medzikastové štúdium, čo zvyšuje ich šance na lepšiu prácu a lepší život.

Prvá kasta:

Prvú kasta tvoria všetci členovia kráľovskej rodiny. Kráľovská rodina ma plnú moc, vládne krajiny. Túto kastu môžete získať len ak sa narodíte do kráľovskej rodiny alebo sa do nej pridáte manželským zväzkom. Ide o najbohatších obyvateľov krajiny. Jednotky sa zvyčajne plne venujú politike a chodu krajiny.

 

Druhá kasta

Najľahším spôsobom akým možno získať druhú kastu je úspešne ukončiť nábor na pozíciu strážnika/ vojaka. Druhú kastu majú zvyčajne mediálne známe osobnosti, čiže herečky, speváci, politici a diplomati. Je známe, že túto kastu je možné ,,si kúpiť“ ak máte dostatok finančných prostriedkov a známe meno.

 

prvá druhá.jpg
2-4.jpg

Tretia kasta

Tretiu kastu predstavujú zvyčajne ľudia, ktorý sú dostatočne bohatý na to, aby si boli schopný zaplatiť vysokoškolské štúdium. To znamená že ide zvyčajne o učiteľov, vedcov, lekárov, architektov. Alebo menej známych ľudí v hudobnom a filmovom priemysle ako filmový a hudobný producenti, režiséri. Ženy a muži, ktorý mali pred selekciou nižšiu kastu nadobúdajú tretiu kastu.

 

Štvrtá kasta

Ide zvyčajne o ľudí, ktorý sa nachádzajú ešte medzi tými ,,bohatšími“ obyvateľmi. Rôzny podnikatelia, poľnohospodári, stavebný inžinieri, obchodníci či šéfkuchári. Príslušníci tejto kasty môžu zarábať slušné peniaze, líši sa to od provincie a povolania. Niektorý ľudia z tejto kasty si môžu dovoliť študovať na vysokej škole alebo cestovať.

Status

Pri zahraničných hosťoch je pomerne veľký výber pri tom, ako postavu si vytvoríte. Je potrebné si všimnúť, či je krajina monarchia ale je tam iný politický systém. V republike len ťažko nájdete kráľa a v kráľovstve len ťažko prezidenta. To, že krajina ma napísaný vládnuci rod, neznamená, že je potrebné si niekoho do tohto rodu vytvoriť. Môže ísť o vzdialeného bratranca či diplomata. V prípade nižšie postaveného šľachtica vieme urobiť výnimku a o dovoliť zahraničného hosťa z krajiny, ktorá by mala normálne ban .  Tu sa môžete pozrieť na niekoľko možných sociálnych statusov ktoré môžete použiť.

d0361ad0e5daafc7a3e6cd9105db45e8.jpg

Korunný princ/ Princezná:

Je to zvyčajne prvorodené dieťa kráľovského páru čo znamená, že po určitej dobe získa korunu a bude vládnuť krajine. Je  prvý /á v poradí na trón, no postava sa tak nutne nemusela narodiť. Korunný potomok sa vždy môže svojho nároku na trón vzdať (aj keď to nie je časté.

e01215b6b593fd37755b8d02f355d90f.jpg

Princ/

princezná:

Sú zvyčajne mladšie deti kráľovského páru, ktoré sa nachádzajú v poradí na trón za prvorodeným dieťaťom. Tieto deti zvyčajne uzatvárajú manželstvá s inými kráľovskými potomkami a zabezpečujú nové spojenectvá s inými krajinami. V určitých prípadoch sa môžu stať následníkmi trónu.  

e669044ded7d6866e04c0868092b9ada.jpg

Diplomat / diplomatka

Nachádzajú sa v každej krajine bez ohľadu na systém. V systémoch mimo monarchie sú však o niečo dôležitejší. Ich práva zvyčajne pozostáva z hromady cestovania, nadväzovania medzinárodných vzťahov a reprezentácie krajiny. Zvyčajne ide o politicky vzdelaných ľudí, alebo ľudí, ktorý pochádzajú z dôležitých rodín.

78fda2745fc5dacff5e36a13adb9e816.jpg

Menší šľachtici a šľachtičné:

Ide zvyčajne o širšiu časť kráľovskej rodiny, ktorá má pridelený určitý šľachtický titul. Ten sa môže líšiť. Ide zvyčajne o lordov alebo grófov či kňažné. Nie sú tak bohatý ako hlavná časť kráľovskej rodiny, no zvyčajne majú dosť finančných prostriedkov a sú v spoločnosti a svojom okolí  sú pomerne známy.

Provincie

mapaČB.png

Illea je rozdelená na 35 provincii. Každá provincia je niečím výnimočná a ponúka vám 35 možností pre zaujímavé a danou provinciou inšpirované povolanie. Každá provincia je špecifcká nejakým druhom priemyslu. To znamená že väčšina (aj keď nie všetci) jej obyvateľstva je tým smerom orientovaná. Taktiež to môžete zakomponovať do vašej hry. Južanské provinciu sú známe svojim milým a vrúcnym prístupom. Severné provincie sú povestné odmeranými ,,chladnými“ obyvateľmi. Sú to stereotypy, ktoré môžete podporiť alebo búrať.  Je to len na vás. Okrem toho do vašej hry môžete pokojne priniesť počasie! Ak vaša postava z uzimenej provincie môže sťažovať na odporné teplo v Angeles, na ktoré nie je zvyknutá. Báť sa o rodinu ktorá sa nachádza v oblastiach s častým výskytom tornád. Všetko môže byť vaša zbraň. Dokonca aj provincia. Aj keď sa kráľovksá rodina nachádza v Angeles, postavy v meste môžu byť aj z iných provincii, ktorí tam možno pracujú, či prišli za zábavou, alebo navštevujú nejakú univerzitu v meste a bývajú na internáte.

Zahraničné krajiny

svet čistý.PNG

Pri výbere zahraničného hosťa je dôležité vybrať si krajinu, ktorá vám najviac vyhovuje. Niektoré krajiny majú svojich ,,permanentných“ hráčov, ale to neznamená že danú krajinu nemôžete vybrať, prípadne sa opýtať či niekto nehľadá súrodenca či inú postavu z danej krajiny. Tiež je potrebné sledovať, či krajina nemá tento ročník udelený ,,ban“. Pokiaľ krajina má, nie je možné si pod jej záštitou vytvoriť vysokopostaveného hosťa. Reálie ku krajinám sú pomerne pevne dané a preto je potrebné, aby ste si ich prečítali a prípadne spomenuli. Údaje o dostupných krajinách nájdete na interaktívnej mape aj pri danej krajine v prípade mobilu len pri krajine.

Charakter a minulosť

Charakter:

Ako vyzerá vaša postava? Nebojte sa čo najviac opísať to, čo ľudia vidia na fotke. Po kom má oči? A po kom vlasy? A čo jej charakter? Spadá do stereotypu vždy unavenej študentky? Je to slúžka, ktorá je tichá ako myška? Ide o sebavedomého princa zo zahraničia? Aké sú jej záľuby? Miluje hru na klavír? Je neschopná na jazyky? Kde ju iné postavy zvyčajne nájdu? Čo jeho alebo jej práca? Baví ju? Robí ju len z povinnosti či núdze? Je spoločenská alebo utiahnutá? Má jazvu, ktorú napríklad nikto nevidí, alebo ju vaše FC nemá? Alebo nebodaj super tetovanie?

Pokiaľ sa neviete odraziť, pokojne si pozrite znamenie vašej postavy! Alebo nájdite čítať či pieseň, ktorá vám povie viac!

Minulosť

Kto sú rodičia vašej postavy? Narodila sa do pokojnej noci, alebo daždivého rána? Kde vyrástla? Je jedna z mnohých detí, ktoré vyrástli v kuchyni paláca? Alebo od detstva cíti ťarchu rodinného dedičstva? Má súrodencov? Je najstaršia, niekde v strede, alebo nebodaj najmladšie? Aké sú medzi nimi vzťahy? Čo bolo pre vašu postavu dôležité? Stalo sa niečo, čo ju navždy poznačilo alebo jej prostredie bolo príjemné a podporujúce. Aké vyhliadky má do budúcnosti a čo momentálne čaká od života? Chce prebrať korunu? Doštudovať? Mať aspoň trochu dobrý život?

Pokiaľ si nie ste istý, skúste nejaké skutočnosti odvodiť od reálií, provincií či dokonca kást a provincií. To že je vaša postava je teraz z Angeles, nezanemená to, že nemôže mať minulosť inde.

bottom of page