"Toto nie je šťastne, až kým nepomreli. Je to čosi omnoho viac." 
-
Kiera Kass, Prvá-

Stránky pripravujeme na nový ročník, preto niektoré stránky nie sú dostupné.
 

Vitajte!

 

Svet Selekcie je v posledných rokoch pomerne obľúbeným námetom mnohých textových RPG. Ročne ich vznikne niekoľko a zároveň ich mnoho aj zanikne. Preto sa vám chceme predstaviť my. Naše RPG vzniklo viac ako pred dvoma rokmi a od tej doby stojíme pevne na nohách a rastieme tak, ako aj naša komunita. Máme za sebou 5 úspešne ukončených ročníkov a príbeh je v tejto chvíli naozaj už len inšpirovaný knihami. Nie knihy, ale naši hráči tvoria nové príbehy, ktoré nemusia koncom ročníka skončiť. 

 

Snažíme sa naším hráčom každý ročník vytvoriť zaujímavú dejovú líniu, ktorá ich bude baviť. Zároveň však sme otvorený novým nápadom, ako náš príbeh okoreniť. Žiadne veľké rozhodnutia, ktoré môžu ovplyvniť ich postavu nerobíme bez ich dovolenia a dovolíme si povedať, že naši hráči sú do určitej miery tvorcami hry tak, ako samotný admini. Samozrejme, niekedy sa ich snažíme usmerniť s spoločne prísť na riešenie vhodné pre obe strany. Veríme, že aj vďaka tomu sme komunita taká, aká sme. 

 

Kvalita hry je pre nás dôležitá, to je pravda, ale nerobí nám problém ,,zaučiť“ aj úplných nováčikoch v svete textových RPG hier. Každý z nás niekde začínal, každý z nás sa niekde učil a nám, ani niekomu z našich hráčov nerobí problém novým hráčom vysvetliť, ako to funguje a ako svoje príspevky či profily postáv rozvíjať a vychutnať si tak hru najviac ako to ide. V hráčoch hľadáme kvalitu, ktorá možno ešte nie je na prvý pohľad známa, ale s pomocou starších hráčov a nás, adminov ju môžeme dostať na povrch. 

 

Nech je hra akokoľvek zaujímavá a dobrá, neznamená to, že hru staviame na prvé miesto v našich životoch. Naši hráči sú študenti v rôznych štádiách štúdia, zarábajúci dospelácí a tak ďalej. My admini sme sami študenti a tak vieme, že hra môže byť niekedy to úplne posledné, na čo máme čas. A to akceptujeme. Aj napriek tomu, že Selekcia je založená na spoločenských akciách a hrách, akceptujeme, že niekedy jednoducho nemôžete. Vaša neprítomnosť síce môže mať nejaký dopad na osud vašej postavy, ale nikdy ju nezabijeme, nezmažeme alebo inak nepoužijeme. Všetko je o spoločnej komunikácií a pokiaľ vieme, že teraz máte niečo dôležité- akceptujeme to a vašu postavu pekne v bezpečí postrážime. 

 

Aj vďaka práve tomuto všetkému sme na horných priečkach RPG hier zo sveta selekcie. Naši hráči nie sú pre nás len čísla alebo cudzinci na druhej strane počítača, ale naši kamaráti. A vďaka tomu stojíme na nohách pevne a stabilne. 

 

A budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáte. 

O hre. 

 

Krajina Illéa vznikla po štvrtej svetovej vojne na území dnešnej Kanady, USA a časti Mexika. Demokracia je zabudnutá, ľudia sú zaradený do sociálnych kást a na ich vrchole stojí kráľovská rodina, ktorá rozhoduje o všetkom v krajine. Politické aliancie či konflikty sú na každodennom poriadku, rovnako ako nekalé obchody ktoré sa obyvatelia snažia utajiť pred kráľovskými strážami. 

 

Raz za generáciu sa koná veľká udalosť. Pre najstaršie dieťa- korunného potomka, je vyhlásená súťaž, takzvaná Selekcia. Ide o hru, kde je z každej provincie (ktorých je 35) vylosovaná jedna dievčina/ mladý muž vo veku 16 až 21 rokov, bezohľadnú na kastu, ktorá/ý svoju provinciu reprezentuje v paláci. Tam sa zúčastňuje plesov, večierkov, hodín etikety či samotných schôdzok s princom/ princeznou. A objavuje úplne nový život. Pri posledných 10 účastníčkach/ účastníkoch je vyhlásená Elita a to znamená, že krajina je o niečo bližšie k vyvrcholeniu celej Selekcie. A čo čaká na jej konci ? No predsa šťastný koniec až na veky. Víťazka/ víťaz si zoberie princa a po jeho boku vládne až do smrti. No, teda kým sa toho celého znova neujme nová generácia. 

 

Intrigy, lásku a zábavu však nemusíte sledovať len očami účastníčky. Môžete byť presne ten človek, ktorý v temných uličkách dohaduje prevrat krajiny, alebo môžete prísť na diplomatickú návštevu aby ste dohodli spoločný obchod. No môžete byť nakoniec aj človek, ktorý dáva pozor na bezpečnosť paláca či na to, že jeho obyvatelia majú čo jesť, či si majú čo obliecť. 

Je to len Vás.

 

Naše RPG sa odohráva už o 8 generácií neskôr ako posledná kniha zo série kníh Selekcia. A náš svet je nový, a lepší lebo sme ho vybudovali aj spolu s našim hráčmi. Viac sa samozrejme dočítate v samotných Reáliách, alebo si to môžete pozrieť na našej časovej osi. 

 

Chcete vedieť viac? Pridajte sa k nám na discord a opýtajte sa samotných hráčov! Alebo sa nás opýtajte v podpore- ktorú nájdete v pravom dolnom rohu. Ďalšie dôležité linky ktoré by vás mohli zaujať

Kde začať?

Chcete sa k nám pridať? Tak tu je niekoľko typov, kde začať! Discord je veľmi dôležitým miestom pre našu komunitu, a môžete sa tam informovať od našich starších hráčov. Reálie sú veľme dôležité. Predstavujú základ našej hry a mapujú náš postup v každom jednom ročníku, ktorý uskutočníme. Na časovej osi môžete vidieť najväčšie míľniky nie len v našej hre. A pravidlá sú dôležité ako pre vaše, tak bezpečie iných hráčov a samotných adminov.

 

NOVÍ HRÁČI, PROSÍM VÁS, PRED ODOSLANÍM ŽIADOSTI O PRÍSTUP NA WEB SA PRIDAJTE NA DISCORD. VEĽMI NÁM TO UĽAHČÍ PRÁCU. 

Naše spolupráce

cdcdfc90e5_105202807_o2.gif
banner.png
br-2.jpg
strider-l-logo-nwmnwmdnmw.png

Spolupráce s inými RPG sú podľa nás dôležité. Veľmi radi podporíme aj iné RPG komunity, ktoré na druhú stanu budú chcieť podporiť nás. Spolupráca sa uskutočňuje cez výmenu ikoniek Ak máte záujem vymeniť si Ikonky, kontaktujte nás cez email, ktorý nájdete v selekcií o nás, alebo v nižšej časti stránky. Pokiaľ sa stane, že niektorý obrázok vás nedostane na iné RPG, kontaktujte nás prosím kvôli chybnému odkazu, aby sme to vedeli napraviť.Pokiaľ sme v minulosti s vami mali spoluprácu, a svoju ikonku ste tu nenašli, je to buď preto, že vaše RPG nejaví znaky aktivity, alebo sa na nich nenašli našu ikonku. Ak sme nejako pochybili, dajte nám vedieť a hneď ako to bude možné, opätovne nahodíme vaše Ikonky na naše stránky Ďakujeme. 

xh2sM.jpg
moi.png
ahd.png
znmf8l3.gif
ikonka.jpg
Redqueen.gif
got.jpg
Logo_Recenze-RPG.png
dARK.png

"Selekcia ťa prinútila dávkovať svoju náklonnosť po kúskoch. Nikdy ťa nebudem mať celého. Tak ako žiadna z nás."

-Kiera Kass, Prvá-

tajomnyles.gif

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram