Valentina Cantrell

Predavačka v papiernictve

Belcourt

Stars, hide your fires. Let not light see my black and deep desires.

Kasta: Šiesta

Vek: 19

 

Dátum narodenia: 29.11.

Znamenie zverokruhu: Strelec

Výška: 165 cm

Váha: 60 kg


Obľúbená farba: Zelená, strieborná

FC: Alycia Debnam-Carey

Vlastnosti postavy:  Přemýšlivá, rozvážná, dobrosrdečná, tvrdohlavá, odvážná

Charakteristika

Val svým vzhledem ani svým chováním zrovna nevyčnívá z davu a upřímně se o to taky snaží. Ráda se pohybuje ve svém světě myšlenek, tam je doma a cítí se bezpečně. O věcech dřív přemýšlí, než je řekne nebo udělá. Proto většinou působí zdvořile, zdrženlivě a obecně mile. Občas se ale může zdát chladná, někdy až vypočítavá – záleží na úhlu pohledu. Bohužel se častěji mračí ne usmívá, ale když už, tak se umí smát na celé kolo. Nikdo příliš netuší, že se v ní ukrývá dynamická mysl, která ráda řeší, zkoumá a na každý problém má deset odpovědí. Její fantazie běží na plné obrátky. Je kreativní a ráda podá pomocnou ruku, pokud může. Zároveň je ale v tom, čemu věří, neústupná. Pokud si něco dobře promyslí, je si sama sebou jistá a málokdy se mýlí (alespoň tomu určitě věří). Má své cíle, přání a sny a je ochotná udělat hodně, aby jich dosáhla - především touží po vzdělání a možnosti číst a rozšiřovat své obzory. Ráda by se stala vědkyní, badatelkou, spisovatelkou a inovátorkou. To je její sen a poslání. Snaží se být organizovaná, ale většinou spíše praktikuje tvůrčí chaos. Na sobě nosí oblečení, které se k ní dostane - není vybíravá a ani si to při svém postavení nemůže dovolit. Má ovšem ráda pohodlné kalhoty a flanelové košile, móda by ji zřejmě příliš nezajímala, ani kdyby ji zajímat mohla. I vlasy nosí nejčastěji rozpuštěné nebo zapletené v ledabylém copu. Má také ráda zvířata a přírodu, miluje lesy a jezera a ráda se v nich ztrácí, když to jen trochu jde. Neštítí se práce a snaží si udržet zdravý optimismus i v těžkých situacích – nevěří, že existuje něco jako neřešitelný problém. I přestože je „pouhou“ prodavačkou, svou práci má ráda, především proto, že je to nejblíže, co může být knihám a vzdělání v rámci svých možností. Vždy žila jenom s matkou a má ji moc ráda. I když se to může zdát, není nespolečenská – jen trvá, než si s někým porozumí a pustí ho do svého světa. Chudoba a těžký život ji nemůže srazit na kolena. Pořád doufá v lepší zítřky a dělá všechno pro to, aby nastaly.

Minulosť

Val se narodila svobodné matce a svého otce nikdy nepoznala. Už od začátku to byl problém, ať už kvůli reakci lidí nebo vzhledem k finanční situaci. Matka dlouhá léta pracovala jako sekretářka, ale jakmile Val mohla, našla si práci také. Vyzkoušela všechno možné – od pomocnice kuchaře, přes skladnici až po prodavačku v papírnictví, což dělá do dnes. Tahle práce ji kupodivu baví, přestože by radši dělala něco trochu jiného – už odmala zkoumala, ráda psala básničky, příběhy, lovila brouky a zvířata na polích nebo chodila do lesů. S matkou bydlely na periferii hlavního města Belcourtu, Boise, a tak neměla přírodu příliš daleko. Bojovala za co největší vzdělání, snažila se a dřela a podařilo se jí dokončit střední školu. Ale chtěla by víc. I proto se dobrovolně nabízí, když papírnictví zaváží větší zakázky na univerzity a do vzdělávacích zařízení – občas chytne příležitost za pačesy a něco si „vypůjčí“ z archivů nebo knihoven. Nepovažuje to za krádež, spíš za napravování vesmírné nespravedlnosti. Co se týče režimu a královské rodiny, nijak zvlášť je nemiluje, ale taky proti nim nebrojí. Matka jí odmala vštěpovala, že pokud se na něco zaměří a věnuje tomu energii, dokáže cokoliv a Val se toho snaží držet. I přes těžkou finanční situaci, hlad a chudobu šesté kasty se obě měly vždy rády a navzájem se podporovaly. Kupříkladu jako Valentina ráda studuje, čte a píše, její matka má moc ráda kreslení a umění – i proto občas ilustruje její zápisky. Poslední dobou se však situace ještě zhoršila s přílivem respirační choroby do země – Val má strach o matku, o svoji práci a v její sebedůvěře ve vlastní schopnosti ze začínají objevovat drobné trhliny. I proto se rozhodla přihlásit do Selekce. Netouží po trůnu a nezajímá ji ani princ – pokud ji ovšem vyberou, staly by se s matkou příslušnicemi třetí kasty. To by jim oběma umožnilo lepší život a Val by konečně získala šanci na skutečné vyšší vzdělání a kariéru, po které touží. Je to moc velká šance než aby ji nechala ležet ladem.

Nevlastníme práva k myšlienke a konceptu Selekcie. Naša hra je inšpirovaná knihami zo série Selekcie, no všetky texty sú našim duševným vlastníctvom a našou prácou. Bez dovolenia, prosím, texty nekopírujte. Rovnako aj za vzhľado stránok a určitých sekcií sú hodiny práce, prosíme, aby ste sa v budúcnosti pokúsily vyhnúť ,,vykrádaniu". Originalita je to najlepšie, čím môžete zaujať. Ďakujeme.

SLEDUJTE NÁS

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram